ԵՐԵՎԱՆ, 14 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ անվտանգության խորհրդի նախագահ Արմեն Գրիգորյանը «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում հանդիպել է Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։ Նա այդ մասին գրել է ֆեյսբուքյան էջում։Գրիգորյանի խոսքով` հանդիպման երկրորդ հատվածում պատասխանել է քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հարցերին։ՀԻշեցնենք` Ադրբեջանի քաղհասարակության ներկայացուցիչները փետրվարի 13-ին Հայաստան են եկել ցամաքային սահմանով։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07ea/02/0e/98811322_84:0:1417:1000_1920x0_80_0_0_656c03520fa8a9a7f4af2e6aec0157cf.jpgSputnik Արմենիա
հայաստան, ադրբեջան, արմեն գրիգորյան
16:57 14.02.2026 (Թարմացված է: 17:12 14.02.2026) Հայաստանի անվտանգության խորհրդի նախագահը լուսանկարներ է հրապարակել և որոշ մանրամասներ ներկայացրել հանդիպումից։
ԵՐԵՎԱՆ, 14 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ անվտանգության խորհրդի նախագահ Արմեն Գրիգորյանը «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում հանդիպել է Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։ Նա այդ մասին գրել է
ֆեյսբուքյան էջում։
«Ողջունելով Ադրբեջանի քաղհասարակության ներկայացուցիչների այցը Հայաստան՝ ընդգծել եմ, որ նման ձևաչափով երկկողմ շփումները կարևոր դեր ունեն փոխվստահության ամրապնդման և բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացման գործում։ Զրուցակիցներիս ներկայացրել եմ խաղաղության գործընթացի ընթացքը, անդրադարձել տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման արդյունքում ձևավորվելիք տնտեսական հնարավորություններին, ինչպես նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների զարգացման ներկայիս դինամիկային»,– գրել է նա։
Գրիգորյանի խոսքով` հանդիպման երկրորդ հատվածում պատասխանել է քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հարցերին։
ՀԻշեցնենք` Ադրբեջանի քաղհասարակության ներկայացուցիչները փետրվարի 13-ին
Հայաստան են եկել ցամաքային սահմանով։