Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ Ստրասբուրգում քննարկել է Բաքվում կամայականորեն պահվող... 28.03.2025, Sputnik Արմենիա
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ Ստրասբուրգում քննարկել է Բաքվում կամայականորեն պահվող հայերի նկատմամբ գործընթացները։
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ Ստրասբուրգում քննարկել է Բաքվում կամայականորեն պահվող հայերի նկատմամբ գործընթացները։«Ադրբեջանում հայ բանտարկյալները բռնության են ենթարկվում կրոնական հիմքով»․-նշվում է միջազգային կազմակերպություններից մեկի զեկույցում։Հայաստանում արդեն հասանելի են Իլոն Մասկի հեղինակած «Starlink» արբանյակային ինտերնետ ծառայությունները։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/03/1c/87249245_126:0:910:588_1920x0_80_0_0_f3cd27a4b1c545908377eca45b2f0bac.jpg.webpSputnik Արմենիա
13:00 28.03.2025 (Թարմացված է: 13:12 28.03.2025) Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ Ստրասբուրգում քննարկել է Բաքվում կամայականորեն պահվող հայերի նկատմամբ գործընթացները։