ԵՐԵՎԱՆ, 27 մարտի – Sputnik. Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցությունը և նրա հետ փոխկապակցված քաղաքական ուժերը կարող են ճանաչվել հակասահմանադրական, նրանք չեն կարողանա մասնակցել ընտրություններին: Այս մասին այսօր ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության գործադիր քարտուղար Մամուկա Մդինարաձեն։ Տեղեկությունը հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։Վրաստանում խորհրդարանական ընտրություններ կանցկացվեն հոկտեմբերի 26-ին: Ավելի վաղ երկրի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել էր, որ եթե «Վրացական երազանքը» խորհրդարանում ստանա սահմանադրական մեծամասնություն, ապա Սաակաշվիլիի կուսակցությունը կհայտարարվի հակասահմանադրական:Սաակաշվիլիին ևս մեկ գործով են դատապարտել. քանի՞ տարի նա կանցկացնի բանտում
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/0a/12/67427143_93:0:1293:900_1920x0_80_0_0_0dbc77fa5098dbc8ee3efa76b51b099b.jpg.webpSputnik Արմենիա
վրաստանի հանրապետություն, ընտրություններ, միխեիլ սաակաշվիլի
21:12 27.03.2025 (Թարմացված է: 21:13 27.03.2025) Վրաստանում խորհրդարանական ընտրություններ կանցկացվեն հոկտեմբերի 26-ին:
ԵՐԵՎԱՆ, 27 մարտի – Sputnik. Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցությունը և նրա հետ փոխկապակցված քաղաքական ուժերը կարող են ճանաչվել հակասահմանադրական, նրանք չեն կարողանա մասնակցել ընտրություններին: Այս մասին այսօր ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության գործադիր քարտուղար Մամուկա Մդինարաձեն։ Տեղեկությունը հայտնում է
ՌԻԱ Նովոստին։
«Այսպես կոչված Ազգային հավաքական շարժմանը չի թույլատրվի մասնակցել ոչ միայն աշնանն անցկացվելիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին, այլև երկրում ցանկացած այլ ընտրությունների: Այդ հակավրացական, հակապետական և հանցավոր քաղաքական ուժերը կհայտարարվեն հակասահմանադրական, և նրանց գործունեությունը կարգելվի», - ընդգծել է Մդինարաձեն։
Վրաստանում խորհրդարանական ընտրություններ կանցկացվեն հոկտեմբերի 26-ին: Ավելի վաղ երկրի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել էր, որ եթե «Վրացական երազանքը» խորհրդարանում ստանա սահմանադրական մեծամասնություն, ապա Սաակաշվիլիի կուսակցությունը կհայտարարվի հակասահմանադրական: