ԵՐԵՎԱՆ, 27 մարտի – Sputnik. «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի հայրը և որդին ձերբակալվել են։Նշենք, որ Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունները կապված են «շեբենի գործի» հետ։Ձերբակալվել է նաև Մարտուն Գրիգորյանի հայրը` 66-ամյա Կամո Գրիգորյանը։Այսօր առավոտյան լրատվամիջոցները գրեցին, որ իրավապահները խուզարկություններ են իրականացվում Գրիգորյանը տանը։ Նա մանրամասնել է, որ մարտի սկզբին` որպես պատգամավոր, փողոցներ է «շիբինապատել», ինչը փորձում են ներկայացնել որպես ընտրակաշառք։Մարտուն Գրիգորյանը որոշել է Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրվելՀիշեցնենք, որ Հայաստանի մեծությամբ 2–րդ քաղաքում ՏԻՄ ընտրությունները տեղի կունենան մարտի 30–ին:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/09/0b/65622422_165:0:1585:1065_1920x0_80_0_0_abe8e527ef49c3c3470b8a524d9a9ab7.jpg.webpSputnik Արմենիա
կարեն գրիգորյան, գյումրի, ձերբակալություն, որդի, մարտուն գրիգորյան
14:35 27.03.2025 (Թարմացված է: 15:28 27.03.2025) Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունները կապված են «շեբենի գործի» հետ։
ԵՐԵՎԱՆ, 27 մարտի – Sputnik. «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի հայրը և որդին ձերբակալվել են։
Նշենք, որ Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունները կապված են «շեբենի գործի» հետ։
«Այս պահին ձերբակալեցին Գյումրու ավագանու անդամի թեկնածու Կարեն Գրիգորյանին (նա Մարտուն Գրիգորյանը որդին է, – խմբ.)»,– գրել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
Ձերբակալվել է նաև Մարտուն Գրիգորյանի հայրը` 66-ամյա Կամո Գրիգորյանը։
Այսօր առավոտյան լրատվամիջոցները գրեցին, որ իրավապահները խուզարկություններ են իրականացվում Գրիգորյանը տանը։ Նա մանրամասնել է, որ մարտի սկզբին` որպես պատգամավոր, փողոցներ է «շիբինապատել», ինչը փորձում են ներկայացնել որպես ընտրակաշառք։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի մեծությամբ 2–րդ քաղաքում ՏԻՄ ընտրությունները տեղի կունենան մարտի 30–ին: