Սա նոնսենս է, պոպուլիստական քայլ է և որևէ ապագա չունի. Sputnik Արմենիայի եթերում ասել է քաղաքագետ Արման Բոշյանը` խոսելով ԱԺ–ում երեկ երկրորդ ընթերցմամբ և... 27.03.2025, Sputnik Արմենիա
Սա նոնսենս է, պոպուլիստական քայլ է և որևէ ապագա չունի. Sputnik Արմենիայի եթերում ասել է քաղաքագետ Արման Բոշյանը` խոսելով ԱԺ–ում երեկ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունված ԵՄ–ին անդամակցելու գործընթացի մեկնարկն ազդարարող օրինագծի գործառնական և քաղաքական նպատակների մասին։
Նախագծում գրված է. «ՀՀ–ն այսպիսով «արտահայտում է հայ ժողովրդի կամքը` խնդիր դնելով Հայաստանը դարձնել անվտանգ, ապահով, զարգացած ու բարեկեցիկ երկիր»։
Օրենքի հեղինակները համոզված են, որ այն կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը, մարդու իրավունքների շարունակական զարգացմանն ու պաշտպանությանը, տնտեսական անվտանգության մեխանիզմների ստեղծմանը, ժողովրդագրական անվտանգության խնդրի լուծմանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը, կենսամակարդակի բարձրացմանը և այլն։
Ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունը նախագծի քվեարկությանը չի մասնակցել` այն որակելով որպես «օրենքի ծաղր»։
Սա նոնսենս է, պոպուլիստական քայլ է և որևէ ապագա չունի. Sputnik Արմենիայի եթերում ասել է քաղաքագետ Արման Բոշյանը` խոսելով ԱԺ–ում երեկ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունված ԵՄ–ին անդամակցելու գործընթացի մեկնարկն ազդարարող օրինագծի գործառնական և քաղաքական նպատակների մասին։Նախագծում գրված է. «ՀՀ–ն այսպիսով «արտահայտում է հայ ժողովրդի կամքը` խնդիր դնելով Հայաստանը դարձնել անվտանգ, ապահով, զարգացած ու բարեկեցիկ երկիր»։Օրենքի հեղինակները համոզված են, որ այն կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը, մարդու իրավունքների շարունակական զարգացմանն ու պաշտպանությանը, տնտեսական անվտանգության մեխանիզմների ստեղծմանը, ժողովրդագրական անվտանգության խնդրի լուծմանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը, կենսամակարդակի բարձրացմանը և այլն։Ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունը նախագծի քվեարկությանը չի մասնակցել` այն որակելով որպես «օրենքի ծաղր»։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/03/1b/87194681_126:0:910:588_1920x0_80_0_0_b2528a965f9c5f179c1c19fb5548391c.jpg.webpSputnik Արմենիա
09:10 27.03.2025 (Թարմացված է: 09:42 27.03.2025) Սա նոնսենս է, պոպուլիստական քայլ է և որևէ ապագա չունի. Sputnik Արմենիայի եթերում ասել է քաղաքագետ Արման Բոշյանը` խոսելով ԱԺ–ում երեկ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունված ԵՄ–ին անդամակցելու գործընթացի մեկնարկն ազդարարող օրինագծի գործառնական և քաղաքական նպատակների մասին։