ԵՐԵՎԱՆ, 26 մարտի – Sputnik. Երևանը հայ–ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի մասին Բաքվից դիվանագիտական խողովակներով որոշ տեղեկություններ է ստացել, որոնք այժմ քննում է։ Այս մասին ԱԺ–ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։Նշենք, որ մարտի 16-ից Ադրբեջանի ՊՆ–ն ավելի քան 15 ապատեղեկատվություն է տարածել, թե ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու տարբեր հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ ՀՀ ՊՆ-ն բոլոր այդ լուրերը հերքել է։Նա նաև ընդգծեց, որ դիվանագիտական խողովակներով Հայաստանն Ադրբեջանին նաև առաջարկներ է արել, այժմ էլ ինչ–որ աշխատանքներ են գնում։ Վստահեցրեց` երբ այդ աշխատանքներն արդյունավետ լինեն, ապա բոլորը կտեսնեն արդյունքը։ Փաշինյանի խոսքով` այն, ինչ Հայաստանն արձանագրել է որպես հաջողություն, դրա մասին բոլորը գիտեն, ինչպես նաև այն, ինչ չի հաջողվել լուծել, դրա մասին էլ բոլորը գիտեն։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/06/07/76800012_0:285:956:1002_1920x0_80_0_0_d641768fbd4372e54a647de60a00a70b.jpg.webpSputnik Արմենիա
առաջնագիծ, նիկոլ փաշինյան, հայ-ադրբեջանական, հայաստան, ադրբեջան
ՀՀ վարչապետը շեշտեց, որ Հայաստանն էլ դիվանագիտական խողովակներով Ադրբեջանին առաջարկներ է արել, այժմ աշխատանքներ են ընթանում։
ԵՐԵՎԱՆ, 26 մարտի – Sputnik. Երևանը հայ–ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի մասին Բաքվից դիվանագիտական խողովակներով որոշ տեղեկություններ է ստացել, որոնք այժմ քննում է։ Այս մասին ԱԺ–ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նշենք, որ մարտի 16-ից Ադրբեջանի ՊՆ–ն ավելի քան 15 ապատեղեկատվություն է տարածել, թե ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու տարբեր հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ ՀՀ ՊՆ-ն բոլոր այդ լուրերը հերքել է։
«Ցանկացած իրավիճակ մենք պետք է ավելի խորը և համապարփակ հասկանանք։ Հենց այս է պատճառը, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բոլոր հաղորդագրություններում ընդգծում էր` Հայաստանը պատրաստ է քննել բոլոր կոնկրետ դեպքերը, որոնց վերաբերյալ կլինի կոնկրետ տեղեկություն։ Մենք այս ուղերձը հղել ենք նաև դիվանագիտական խողովակներով, որոշակի տեղեկություններ էլ ենք ստացել դիվանագիտական խողովակներով և այդ տեղեկություններն ամենայն լրջությամբ և ամենայն անկեղծությամբ քննում ենք։ Պետք է իրադրությունն ավելի կոնկրետ հասկանանք»,– նշեց Փաշինյանը։
Նա նաև ընդգծեց, որ դիվանագիտական խողովակներով Հայաստանն Ադրբեջանին նաև առաջարկներ է արել, այժմ էլ ինչ–որ աշխատանքներ են գնում։ Վստահեցրեց` երբ այդ աշխատանքներն արդյունավետ լինեն, ապա բոլորը կտեսնեն արդյունքը։
Փաշինյանի խոսքով` այն, ինչ Հայաստանն արձանագրել է որպես հաջողություն, դրա մասին բոլորը գիտեն, ինչպես նաև այն, ինչ չի հաջողվել լուծել, դրա մասին էլ բոլորը գիտեն։