«Ինչպես Իրանի, այնպես էլ Հայաստանի համար մեր պետությունների միջև սահմանի անքակտելիությունը կենսական նշանակություն ունի».-Իրանի արտգործնախարարի հետ ասուլիսում... 25.03.2025, Sputnik Արմենիա
«Ինչպես Իրանի, այնպես էլ Հայաստանի համար մեր պետությունների միջև սահմանի անքակտելիությունը կենսական նշանակություն ունի».-Իրանի արտգործնախարարի հետ ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Իրանը կողմ է տարածաշրջանում հաղորդակցության ուղիների բացմանը, սակայն դա պետք է արվի միայն երկրների տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության ներքո».-հայտարարել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին։
Մասնագիտական բարձր որակավորում ունեցող միգրանտներին Ռուսաստանում արտոնություններ կտրվեն։
«Ինչպես Իրանի, այնպես էլ Հայաստանի համար մեր պետությունների միջև սահմանի անքակտելիությունը կենսական նշանակություն ունի».-Իրանի արտգործնախարարի հետ ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։«Իրանը կողմ է տարածաշրջանում հաղորդակցության ուղիների բացմանը, սակայն դա պետք է արվի միայն երկրների տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության ներքո».-հայտարարել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին։Մասնագիտական բարձր որակավորում ունեցող միգրանտներին Ռուսաստանում արտոնություններ կտրվեն։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/03/19/87134044_126:0:910:588_1920x0_80_0_0_594fde5e8da4bcf33e038d639ac36226.jpg.webpSputnik Արմենիա
17:00 25.03.2025 (Թարմացված է: 17:12 25.03.2025) «Ինչպես Իրանի, այնպես էլ Հայաստանի համար մեր պետությունների միջև սահմանի անքակտելիությունը կենսական նշանակություն ունի».-Իրանի արտգործնախարարի հետ ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։