Քաղաքացիները շարունակում են դժգոհություններ հայտնել` կապված շենգենյան երկրների հյուպատոսական ծառայություններում մուտքի վիզա ստանալու հետ։ Հյուպատոսական ծառայություններում կամ վիզաների կենտրոնում հարցազրույցի օր ամրագրելու համար շաբաթներով կամ ամիսներով հերթերի են սպասում, և երաշխիք չկա, որ կկարողանան իրենց անհրաժեշտ ժամանակահատվածում օր ընտրել։
Նույնիսկ ազատ տեղերի դեպքում քաղաքացիները չեն հասցնում հարցազրույցի օր ամրագրել, քանի որ դա երբեմն արվում է հատուկ բոտերի միջոցով, և քաղաքացին մնում է ձեռնունայն։ «Եվրամիության մուտքի վիզաների ազատականացման հարցը ցավոտ թեմա է, և դժվար է ասել, թե այս ոլորտում Հայաստանը բավարարված է համագործակցությամբ».-Ազգային ժողովի եվրաինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում երեկ հայտարարել է արտգործնախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը։
«Մարդիկ ստիպված են լինում վիզայի իրենց հարցազրույցի օրվան սպասել երբեմն նույնիսկ մինչև 9 ամիս».-Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում նշել է «Vizit Armenia» ընկերության հիմնադիր Վլադիմիր Գևորգյանը։ Նրա խոսքով՝ խնդիրը կլուծվի այն դեպքում, եթե բոլոր հերթագրվածներին ավելի արագ սպասարկեն, քանի որ հերթերը որոշակի առումով արհեստական են։
Քաղաքացիները շարունակում են դժգոհություններ հայտնել` կապված շենգենյան երկրների հյուպատոսական ծառայություններում մուտքի վիզա ստանալու հետ։ Հյուպատոսական ծառայություններում կամ վիզաների կենտրոնում հարցազրույցի օր ամրագրելու համար շաբաթներով կամ ամիսներով հերթերի են սպասում, և երաշխիք չկա, որ կկարողանան իրենց անհրաժեշտ ժամանակահատվածում օր ընտրել։Նույնիսկ ազատ տեղերի դեպքում քաղաքացիները չեն հասցնում հարցազրույցի օր ամրագրել, քանի որ դա երբեմն արվում է հատուկ բոտերի միջոցով, և քաղաքացին մնում է ձեռնունայն։ «Եվրամիության մուտքի վիզաների ազատականացման հարցը ցավոտ թեմա է, և դժվար է ասել, թե այս ոլորտում Հայաստանը բավարարված է համագործակցությամբ».-Ազգային ժողովի եվրաինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում երեկ հայտարարել է արտգործնախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը։«Մարդիկ ստիպված են լինում վիզայի իրենց հարցազրույցի օրվան սպասել երբեմն նույնիսկ մինչև 9 ամիս».-Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում նշել է «Vizit Armenia» ընկերության հիմնադիր Վլադիմիր Գևորգյանը։ Նրա խոսքով՝ խնդիրը կլուծվի այն դեպքում, եթե բոլոր հերթագրվածներին ավելի արագ սպասարկեն, քանի որ հերթերը որոշակի առումով արհեստական են։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/03/19/87108439_126:0:910:588_1920x0_80_0_0_2d91c6f2b2d894cee26f6486c5ac6692.jpg.webpSputnik Արմենիա
09:12 25.03.2025 (Թարմացված է: 09:32 25.03.2025) Քաղաքացիները շարունակում են դժգոհություններ հայտնել` կապված շենգենյան երկրների հյուպատոսական ծառայություններում մուտքի վիզա ստանալու հետ։ Հյուպատոսական ծառայություններում կամ վիզաների կենտրոնում հարցազրույցի օր ամրագրելու համար շաբաթներով կամ ամիսներով հերթերի են սպասում, և երաշխիք չկա, որ կկարողանան իրենց անհրաժեշտ ժամանակահատվածում օր ընտրել։