Իրանի արտգործնախարարը ժամանել Հայաստան
Արաղչին կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ, ինչպես նաև կներկայացնի իր գիրքը հայերեն թարգմանությամբ։ 24.03.2025, Sputnik Արմենիա
2025-03-24T19:10+0400
ԵՐԵՎԱՆ, 24 մարտի – Sputnik. Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին ժամանել է Երևան։ Նրան օդանավակայանում դիմավորել է փոխարտգործնախարար Վահան Կոստանյանը։Արաղչին Հայաստանի մայրաքաղաք է եկել իր հայ գործընկեր Արարատ Միրզոյանի հրավերով։Բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ինչպես երկկողմ հարաբերությունները, այնպես էլ տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը։Նշենք, որ Երևանում տեղի կունենա նաև Արաղչիի «Բանակցությունների ուժը» հայերեն թարգմանությամբ գրքի շնորհանդեսը։ Հայերեն հրատարակության առաջաբանը գրել է արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։ «Բանակցությունների ուժը» գիրքը թարգմանվել է Հայաստանում Իրանի դեսպանատան աջակցությամբ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/0b/0a/82879229_133:0:1200:800_1920x0_80_0_0_4b47fba8007849d9cf878c662d8077c7.jpg.webpSputnik Արմենիա
աբբաս արաղչի, հայաստան–իրան գործակցություն, իրանի իսլամական հանրապետություն, հայաստան
Արաղչին կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ, ինչպես նաև կներկայացնի իր գիրքը հայերեն թարգմանությամբ։
ԵՐԵՎԱՆ, 24 մարտի – Sputnik. Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին ժամանել է Երևան։ Նրան օդանավակայանում դիմավորել է փոխարտգործնախարար Վահան Կոստանյանը։
Արաղչին Հայաստանի մայրաքաղաք է եկել իր հայ գործընկեր Արարատ Միրզոյանի հրավերով։
Այցի օրակարգում են Արաղչիի հանդիպումները ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, պաշտոնատար այլ անձանց հետ։
Բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ինչպես երկկողմ հարաբերությունները, այնպես էլ տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը։
Նշենք, որ Երևանում տեղի կունենա նաև Արաղչիի «Բանակցությունների ուժը» հայերեն թարգմանությամբ գրքի շնորհանդեսը։ Հայերեն հրատարակության առաջաբանը գրել է արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։ «Բանակցությունների ուժը» գիրքը թարգմանվել է Հայաստանում Իրանի դեսպանատան աջակցությամբ։