իրանի իսլամական հանրապետություն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 մարտի – Sputnik. Իրանի արտգործնախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչին մարտի 24-ին կայցելի Հայաստան։ Տեղեկությունը հայտնում է Իրանի արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային։«Pars Today»–ը երեկ տեղեկացրել էր, որ շուտով լույս կտեսնի Արաղչիի Արաղչիի «Բանակցության ուժը» գրքի հայերեն տարբերակը, որի նախաբանը գրել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։Նա նշել է, որ Արաղչին Հայաստան կայցելի Արարատ Միրզոյանի հրավերով։ Հայաստանի արտգործնախարարի հետ խորհրդակցելուց բացի, իրանցի դիվանագետը կհանդիպի նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և այլ պաշտոնյաների հետ և կքննարկի երկկողմ հարաբերություններն ու կովկասյան տարածաշրջանի վերջին զարգացումները:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/0b/0a/82879229_133:0:1200:800_1920x0_80_0_0_4b47fba8007849d9cf878c662d8077c7.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, հայաստան–իրան գործակցություն, իրանի իսլամական հանրապետություն, իսմայիլ բաղայի, աբբաս արաղչի
08:57 24.03.2025 (Թարմացված է: 09:19 24.03.2025) Հայաստանի արտգործնախարարի հետ խորհրդակցելուց բացի, Արաղչին կհանդիպի նաև Հայաստանի վարչապետի և այլ պաշտոնյաների հետ։
ԵՐԵՎԱՆ, 24 մարտի – Sputnik. Իրանի արտգործնախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչին մարտի 24-ին կայցելի Հայաստան։ Տեղեկությունը հայտնում է Իրանի արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ
Իսմայիլ Բաղային։
«Pars Today»–ը երեկ
տեղեկացրել էր, որ շուտով լույս կտեսնի Արաղչիի Արաղչիի «Բանակցության ուժը» գրքի հայերեն տարբերակը, որի նախաբանը գրել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։
«ԱԳ նախարարը հարևանների հետ երկկողմ հարաբերությունների և տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ Իրանի Իսլամական Հանրապետության մշտական խորհրդակցությունների շրջանակում երկուշաբթի կայցելի Երևան»,– գրել է Բաղային Telegram–ում:
Նա նշել է, որ Արաղչին Հայաստան կայցելի Արարատ Միրզոյանի հրավերով։ Հայաստանի արտգործնախարարի հետ խորհրդակցելուց բացի, իրանցի դիվանագետը կհանդիպի նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և այլ պաշտոնյաների հետ և կքննարկի երկկողմ հարաբերություններն ու կովկասյան տարածաշրջանի վերջին զարգացումները: