Սեյեդ Աբբաս Արաղչի - Sputnik Արմենիա, 1920, 24.03.2025
Հայաստանի արտգործնախարարի հետ խորհրդակցելուց բացի, Արաղչին կհանդիպի նաև Հայաստանի վարչապետի և այլ պաշտոնյաների հետ։
ԵՐԵՎԱՆ, 24 մարտի – Sputnik. Իրանի արտգործնախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչին մարտի 24-ին կայցելի Հայաստան։ Տեղեկությունը հայտնում է Իրանի արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային։
«Pars Today»–ը երեկ տեղեկացրել էր, որ շուտով լույս կտեսնի Արաղչիի Արաղչիի «Բանակցության ուժը» գրքի հայերեն տարբերակը, որի նախաբանը գրել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։
«ԱԳ նախարարը հարևանների հետ երկկողմ հարաբերությունների և տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ Իրանի Իսլամական Հանրապետության մշտական խորհրդակցությունների շրջանակում երկուշաբթի կայցելի Երևան»,– գրել է Բաղային Telegram–ում:
Նա նշել է, որ Արաղչին Հայաստան կայցելի Արարատ Միրզոյանի հրավերով։ Հայաստանի արտգործնախարարի հետ խորհրդակցելուց բացի, իրանցի դիվանագետը կհանդիպի նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և այլ պաշտոնյաների հետ և կքննարկի երկկողմ հարաբերություններն ու կովկասյան տարածաշրջանի վերջին զարգացումները: