ԵՐԵՎԱՆ, 23 մարտի - Sputnik. Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ՝ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը:Տեղեկությունը հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային նշանակության այլ թեմաների շուրջ:Այսօր երեկոյան Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Կոբախիձեն կհետևեն Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների պատասխան հանդիպմանը:Հիշեցնենք, որ վարչապետները ներկա էին նաև Երևանում կայացած հավաքականների նախորդ հանդիպմանը մարտի 20-ին։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/03/17/87067651_100:0:2829:2047_1920x0_80_0_0_fe8cf04227bdf5ceaa4d629d729dfcdd.jpg.webpSputnik Արմենիա
նիկոլ փաշինյան, իրակլի կոբախիձե, վրաստանի հանրապետություն, հայաստան, զրույց
16:38 23.03.2025 (Թարմացված է: 16:43 23.03.2025) Երեկոյան վարչապետները կհետևեն Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների պատասխան հանդիպմանը:
ԵՐԵՎԱՆ, 23 մարտի - Sputnik. Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ՝ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային նշանակության այլ թեմաների շուրջ:
Այսօր երեկոյան Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Կոբախիձեն կհետևեն Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների պատասխան հանդիպմանը:
Հիշեցնենք, որ վարչապետները ներկա էին նաև Երևանում կայացած հավաքականների նախորդ հանդիպմանը մարտի 20-ին։