«զառ» ուսումնական կենտրոն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 մարտի – Sputnik. ԱՄՆ ԶՈւ–ն նախատեսում է Գերմանիայում գտնվող իր ռազմակայաններից հարյուրներով տեխնիկա և տրանսպորտային միջոցներ տեղափոխել Հայաստանի զորավարժարաններ։ Այս մասին հայտնում է RT-ն, որն ուսումնասիրել է ԱՄՆ պետգնումների կայքը։Կայքի տվյալներով՝ Միացյալ Նահանգների բանակի նյութատեխնիկական ապահովման հրամանատարությունը նախատեսում է տեխնիկա տեղափոխել Գերմանիայի «Դյուլմեն» ռազմաբազայից Հայաստանի «Զառ» ուսումնական կենտրոն։Նշվում է, որ տեղափոխումը տեղի կունենա հուլիսի 16-ից օգոստոսի 7-ը։ Գերմանիա տեխնիկան կվերադարձվի 2025 թվականի օգոստոսի 21-ից սեպտեմբերի 20-ն ընկած ժամանակահատվածում։Դեռ վաղ է խոսել. Նարիշկինը՝ ՀՀ–ում ԱՄՆ ռազմաբազաների տեղակայման հավանականության մասինՊայմանագրով նախատեսվում է նաև տեխնիկայի տեղափոխում Հայաստանի Արմավիրի զորավարժարանից վրացական Փոթի նավահանգիստ։Ընդհանուր առմամբ, նախատեսվում է տեղափոխել 151 միավոր տեխնիկա, այդ թվում՝ տրանսպորտային միջոցներ, գեներատորներ և հատուկ բեռնարկղեր։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/09/0f/65854892_72:0:1209:853_1920x0_80_0_0_c0af65617b18c557150501578cf81f44.jpg.webpSputnik Արմենիա
ամն, տեխնիկա, «զառ» ուսումնական կենտրոն, հայաստան, գերմանիա
12:17 17.03.2025 (Թարմացված է: 13:55 17.03.2025) Փոխադրումը կիրականացվի Վրաստանի տարածքով։
ԵՐԵՎԱՆ, 17 մարտի – Sputnik. ԱՄՆ ԶՈւ–ն նախատեսում է Գերմանիայում գտնվող իր ռազմակայաններից հարյուրներով տեխնիկա և տրանսպորտային միջոցներ տեղափոխել Հայաստանի զորավարժարաններ։ Այս մասին հայտնում է RT-ն, որն ուսումնասիրել է ԱՄՆ պետգնումների կայքը։
Կայքի տվյալներով՝ Միացյալ Նահանգների բանակի նյութատեխնիկական ապահովման հրամանատարությունը նախատեսում է տեխնիկա տեղափոխել Գերմանիայի «Դյուլմեն» ռազմաբազայից Հայաստանի «Զառ» ուսումնական կենտրոն։
Նշվում է, որ տեղափոխումը տեղի կունենա հուլիսի 16-ից օգոստոսի 7-ը։ Գերմանիա տեխնիկան կվերադարձվի 2025 թվականի օգոստոսի 21-ից սեպտեմբերի 20-ն ընկած ժամանակահատվածում։
Պայմանագրով նախատեսվում է նաև տեխնիկայի տեղափոխում Հայաստանի Արմավիրի զորավարժարանից վրացական Փոթի նավահանգիստ։
Ընդհանուր առմամբ, նախատեսվում է տեղափոխել 151 միավոր տեխնիկա, այդ թվում՝ տրանսպորտային միջոցներ, գեներատորներ և հատուկ բեռնարկղեր։