ԵՐԵՎԱՆ, 28 փետրվարի – Sputnik. Վերին Լարսի անցակետ տանող ճանապարհը կրկին բացվել է բեռնատարների համար։ Տեղեկությունը հայտնում է Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհների դեպարտամենտը։ Ինչպես արդեն հայտնել ենք, եղանակային պայմանների վատթարացման պատճառով Լարս տանող ճանապարհը բեռնատարների համար փակվել էր փետրվարի 26–ի երեկոյան։Հիշեցնենք` Վրաստանը Մցխեթա–Ստեփանծմինդա–Լարս ավտոճանապարհի ամենավտանգավոր հատվածը (Գուդաուրի–Կոբի) շրջանցող ճանապարհ է կառուցում։ Խոսքը ինը կիլոմետրանոց թունելի մասին է։Նախագծով նախատեսվում է կառուցել 23 կմ երկարությամբ երկշերտ բետոնե ճանապարհ, 5 կամուրջ, 5 թունել։ Նախագծի ավարտից հետո տրանսպորտային միջոցները Թբիլիսիից Ստեփանծմինդա (ՌԴ-ի հետ սահմանին) կհասնեն 1 ժամ 45 րոպեում (այժմ հասնում են 2 ժամ 30 րոպեում)։ Արդյունքում մեքենաների անխափան երթևեկություն կապահովվի ամբողջ տարվա ընթացքում:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/03/18/26907597_140:0:861:541_1920x0_80_0_0_bb808b6d170fa768d80c3dd579f1f48d.jpg.webpSputnik Արմենիա
լարս, վերին լարս, բեռնատար, ճանապարհ
11:32 28.02.2025 (Թարմացված է: 11:41 28.02.2025) Լարս տանող ճանապարհը բեռնատարների համար փակվել էր փետրվարի 26–ի երեկոյան։
ԵՐԵՎԱՆ, 28 փետրվարի – Sputnik. Վերին Լարսի անցակետ տանող ճանապարհը կրկին բացվել է բեռնատարների համար։ Տեղեկությունը հայտնում է Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհների դեպարտամենտը։
Ինչպես
արդեն հայտնել ենք, եղանակային պայմանների վատթարացման պատճառով Լարս տանող ճանապարհը բեռնատարների համար փակվել էր փետրվարի 26–ի երեկոյան։
Հիշեցնենք` Վրաստանը Մցխեթա–Ստեփանծմինդա–Լարս ավտոճանապարհի ամենավտանգավոր հատվածը (Գուդաուրի–Կոբի) շրջանցող ճանապարհ է կառուցում։ Խոսքը ինը կիլոմետրանոց
թունելի մասին է։