ԵՐԵՎԱՆ, 28 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանի տունը թալանողները նրան մոտ 50 հազար ԱՄՆ դոլարի վնաս են պատճառել։ Տեղեկությունը հայտնում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։Նշենք` փետրվարի 25-ին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանի տունը թալանել են: Ըստ տեղեկությունների` փետրվարի 25-ի գիշերը ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունը և Երևանի քրեական վարչությունը մի խումբ անձանց է վնասազերծել, որոնք կասկածվում են ինչպես Երևանում, այնպես էլ մարզերում պաշտոնատար անձանց տները թալանելու մեջ: Նշվում էր նաև, որ Բաղդասարյանի տան գողությունից անմիջապես հետո Փաշինյանն անձամբ է ՀՀ ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանին և ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին հրահանգ տվել գործուն քայլեր անել բնակարանային գողությունները բացահայտելու համար։Հիշեցնենք` դեկտեմբերին էլ թալանել էին Նիկոլ Փաշինյանի աներորդու` Հրաչյա Հակոբյանի առանձնատունը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/05/18/76178267_0:0:1422:1066_1920x0_80_0_0_bf06dc1187973a7fd98b68f96b28b1bd.jpg.webpSputnik Արմենիա
նազելի բաղդասարյան, գողություն, տուն, թալան, խոսնակ, նիկոլ փաշինյան
09:44 28.02.2025 (Թարմացված է: 09:55 28.02.2025) Նշվում է, որ գողերը նրա տուն են մտել անխոչընդոտ` հարմարեցված բանալիով տան դուռը բացելով:
ԵՐԵՎԱՆ, 28 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանի տունը թալանողները նրան մոտ 50 հազար ԱՄՆ դոլարի վնաս են պատճառել։ Տեղեկությունը հայտնում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Նշենք`
փետրվարի 25-ին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանի տունը թալանել են: Ըստ տեղեկությունների` փետրվարի 25-ի գիշերը ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունը և Երևանի քրեական վարչությունը մի խումբ անձանց է վնասազերծել, որոնք կասկածվում են ինչպես Երևանում, այնպես էլ մարզերում պաշտոնատար անձանց տները թալանելու մեջ: Նշվում էր նաև, որ Բաղդասարյանի տան գողությունից անմիջապես հետո Փաշինյանն անձամբ է ՀՀ ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանին և ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին հրահանգ տվել գործուն քայլեր անել բնակարանային գողությունները բացահայտելու համար։
«Գողերը նրա տուն են մտել անխոչընդոտ` հարմարեցված բանալիով տան դուռը բացելով: Ինքը` Նազելի Բաղդասարյանը, հրաժարվում է «Ժողովուրդ» օրաթերթին կատարվածի մասին որևէ տեղեկություն կամ մեկնաբանություն տալ։ Բաղդասարյանի շրջապատի տեղեկություններով` նրա տնից գողացել են ոսկյա թանկարժեք զարդեր, ոսկեգույն մետաղյա զարդեր (կարծելով, թե ոսկի է), մեկ ժամացույց, թևնոց և այլ իրեր: Ընդհանուր նախնական հաշվարկով` գողերը պատճառել են մոտ 50 հազար ԱՄՆ դոլարի վնաս: Բայց այս հաշվարկը խիստ նախնական է, այն կարող է ավելանալ կամ պակասել»,– գրում է թերթը: