ԵՐԵՎԱՆ, 25 փետրվարի - Sputnik. Ռուս-վրացական սահմանին գտնվող «Վերին Լարս» անցակետի 800-ից ավելի հայկական բեռնատար կա կուտակված։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնից։Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային նշանակության ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածը փետրվարի 17-ից փակ է Վրաստանի տարածքում եղանակային պայմանների վատթարացման պատճառով:Հիշեցնենք` Վրաստանը Մցխեթա–Ստեփանծմինդա–Լարս ավտոճանապարհի ամենավտանգավոր հատվածը (Գուդաուրի–Կոբի) շրջանցող ճանապարհ է կառուցում։ Խոսքը ինը կիլոմետրանոց թունելի մասին է։Նախագծով նախատեսվում է կառուցել 23 կմ երկարությամբ երկշերտ բետոնե ճանապարհ, 5 կամուրջ, 5 թունել։ Նախագծի ավարտից հետո տրանսպորտային միջոցները Թբիլիսիից Ստեփանծմինդա (ՌԴ-ի հետ սահմանին) կհասնեն 1 ժամ 45 րոպեում (այժմ հասնում են 2 ժամ 30 րոպեում)։ Արդյունքում մեքենաների անխափան երթևեկություն կապահովվի ամբողջ տարվա ընթացքում:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/02/18/86093290_341:0:3072:2048_1920x0_80_0_0_78e9ece63a2a3c031edc895582ea0aff.jpg.webpSputnik Արմենիա
լարս, վերին լարս, ճանապարհ, բեռնատար
Վերջին տվյալներով` հերթագրված բեռնատարների ընդհանուր թիվը 3094 է։
ԵՐԵՎԱՆ, 25 փետրվարի - Sputnik. Ռուս-վրացական սահմանին գտնվող «Վերին Լարս» անցակետի 800-ից ավելի հայկական բեռնատար կա կուտակված։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնից։
Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային նշանակության ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածը փետրվարի 17-ից փակ է Վրաստանի տարածքում եղանակային պայմանների վատթարացման պատճառով:
Ըստ վերջին տվյալների` անցակետը հատելու համար 3094 տրանսպորտային միջոց է հերթագրված, որոնցից 816-ը հայկական են։