ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի - Sputnik. Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժումը փետրվարի 20-ին իսրայելական կողմին կփոխանցի Գազայի հատվածում զոհված պատանդների, այդ թվում՝ Բիբաս ընտանիքի անդամների մարմինները:Իսրայելը հետաձգել է պաղեստինցիների ազատ արձակումը բանտերից ՀԱՄԱՍ-ի հետ գործարքի շրջանակումՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան հայտարարությունը հրապարակել է ՀԱՄԱՍ-ի ռազմական թևի՝ «Իզեդին Ալ Քասամի բրիգադ» խմբավորման պաշտոնական ներկայացուցիչ Աբու Ուբայդան:Նա հայտարարել է, որ բոլորը Գազայի հատվածում իսրայելական ռմբակոծությունների զոհ են դարձել։Գազայում երեք պատանդներ հանձնվել են Կարմիր Խաչին. իսրայելական կողմն ընդունել է նրանցՔֆիր Բիբասը 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ին ՀԱՄԱՍ-ի զինյալների կողմից պատանդ վերցվելու պահին ինը ամսական է եղել, նրա եղբայր Արիելը՝ չորս տարեկան։ Նրանց տեղափոխել էին Գազա մոր և հոր հետ միասին, վերջինս անկլավից վերադարձել է փետրվարի 1-ին՝ պաղեստինցի բանտարկյալների հետ պատանդների փոխանակման գործարքի շրջանակներում:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/01/14/84928953_274:0:3003:2047_1920x0_80_0_0_1a4dffcdf59cfdb7e432252c4106faa3.jpg.webpSputnik Արմենիա
գազայի հատված, համաս, պատանդ, իսրայել
Բոլորը Գազայի հատվածում իսրայելական ռմբակոծությունների զոհեր են։
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի - Sputnik. Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժումը փետրվարի 20-ին իսրայելական կողմին կփոխանցի Գազայի հատվածում զոհված պատանդների, այդ թվում՝ Բիբաս ընտանիքի անդամների մարմինները:
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան հայտարարությունը հրապարակել է ՀԱՄԱՍ-ի ռազմական թևի՝ «Իզեդին Ալ Քասամի բրիգադ» խմբավորման պաշտոնական ներկայացուցիչ Աբու Ուբայդան:
«Իսրայելի հետ փոխանակման գործարքի շրջանակներում մենք հինգշաբթի մյուս կողմին կփոխանցենք Բիբաս ընտանիքի անդամների մարմինները և Օդեդ Լիֆշիցի մարմինը»,-գրել է Աբու Ուբայդան իր Telegram-ալիքում:
Նա հայտարարել է, որ բոլորը Գազայի հատվածում իսրայելական ռմբակոծությունների զոհ են դարձել։
Քֆիր Բիբասը 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ին ՀԱՄԱՍ-ի զինյալների կողմից պատանդ վերցվելու պահին ինը ամսական է եղել, նրա եղբայր Արիելը՝ չորս տարեկան։ Նրանց տեղափոխել էին Գազա մոր և հոր հետ միասին, վերջինս անկլավից վերադարձել է փետրվարի 1-ին՝ պաղեստինցի բանտարկյալների հետ պատանդների փոխանակման գործարքի շրջանակներում: