ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik․ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Երուսաղեմում այցելել է Սուրբ Հարության տաճար։ Այս մասին հայտնում է Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքությունը ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը։ԱՄՆ պետքարտուղարի դիմավորման արարողությանը Հայոց պատրիարքության կողմից ներկա է եղել դիվանապետ, հոգեշնորհ Տեր Աղան վարդապետ Գոգչյանը և Սուրբ Հարության տաճարի նախկին տեսուչ, հոգեշնորհ Տեր Սամվել ծայրագույն վարդապետ Աղոյանը։Փետրվարի 16-ին հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն ժամանել է Իսրայել, որտեղ հանդիպել է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/02/11/85843347_0:0:2048:1536_1920x0_80_0_0_506936cc9f3df84b1f4a27627dcf38ce.jpg.webpSputnik Արմենիա
երուսաղեմ, երուսաղեմի հայոց պատրիարքարան, ամն, մարկո ռուբիո, ամն պետքարտուղար
09:53 17.02.2025 (Թարմացված է: 11:22 17.02.2025) Ռուբիոյի այցը Մերձավոր Արևելք սկսվել է փետրվարի 16-ին։
ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik․ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Երուսաղեմում այցելել է Սուրբ Հարության տաճար։ Այս մասին հայտնում է Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքությունը
ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը։
ԱՄՆ պետքարտուղարի դիմավորման արարողությանը Հայոց պատրիարքության կողմից ներկա է եղել դիվանապետ, հոգեշնորհ Տեր Աղան վարդապետ Գոգչյանը և Սուրբ Հարության տաճարի նախկին տեսուչ, հոգեշնորհ Տեր Սամվել ծայրագույն վարդապետ Աղոյանը։
Փետրվարի 16-ին հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն ժամանել է Իսրայել, որտեղ հանդիպել է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ։