ԵՐԵՎԱՆ, 15 փետրվարի – Sputnik․ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենում հանդիպում է ունեցել Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահ Նեչիրվան Բարզանիի հետ: Տեղեկությունը հայտնում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը։Փաշինյանն ու Բարզանին անդրադարձել են նաև տնտեսական հարցերին։ Մասնավորապես, նրանք գոհունակություն են հայտնել երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության վերաբերյալ։ Զրույցի ընթացքում կարևորվել է բիզնես կապերի խորացումը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/02/0f/85817725_93:0:1577:1113_1920x0_80_0_0_5c961dbf2eaa2681c642d83f235ba0bc.jpg.webpSputnik Արմենիա
նիկոլ փաշինյան, քուրդ, իրաքյան քրդստան , նեչիրվան բարզանի
16:50 15.02.2025 (Թարմացված է: 17:13 15.02.2025) Քննարկվել է երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցությունն ու կարևորվել բիզնես կապերի խորացումը։
ԵՐԵՎԱՆ, 15 փետրվարի – Sputnik․ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենում հանդիպում է ունեցել Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահ Նեչիրվան Բարզանիի հետ: Տեղեկությունը հայտնում է
վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
«Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային նշանակության հարցերի շուրջ: Կարևորվել է խաղաղության ու կայունության ապահովման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Փաշինյանն ու Բարզանին անդրադարձել են նաև տնտեսական հարցերին։ Մասնավորապես, նրանք գոհունակություն են հայտնել երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության վերաբերյալ։ Զրույցի ընթացքում կարևորվել է բիզնես կապերի խորացումը։