ԵՐԵՎԱՆ, 15 փետրվարի – Sputnik․ Այսօր պայթյուն է տեղի ունեցել Մարտունու եկեղեցու հարևանությամբ, տուժել է քահանան։ Տեղեկությունը հայտնում է shamshyan.com-ը։Կայքը գրում է, որ ժամը 14։00-ի սահմաններում ՀՀ ՆԳՆ ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Մարտունի քաղաքի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում պայթյուն է տեղի ունեցել, կա տուժած։Երասխ գյուղում պայթյուն է տեղի ունեցել, կան տուժածներ. ՆԳՆԴեպքի վայր մեկնած փրկարարները պարզել են, որ պայթյունը տեղի է ունեցել եկեղեցուն կից հովվատանը, վնասվել են հովվատան մուտքի դուռը, պատուհանի ապակին։Պայթյունի հետևանքով վնասվածքներ է ստացել եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Գևորգ քահանա Բարսեղյանը և տեղափոխվել է «Մարտունի» բժշկական կենտրոն։Դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e9/02/0f/85818598_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_5593fbff5832714d3c229ac0d8e83302.jpg.webpSputnik Արմենիա
պայթյուն, մարտունի, եկեղեցի, քահանա, տուժածներ
15:38 15.02.2025 (Թարմացված է: 21:56 15.02.2025) Պայթյունի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, հանգամանքները պարզվում են։
ԵՐԵՎԱՆ, 15 փետրվարի – Sputnik․ Այսօր պայթյուն է տեղի ունեցել Մարտունու եկեղեցու հարևանությամբ, տուժել է քահանան։ Տեղեկությունը հայտնում է
shamshyan.com-ը։
Կայքը գրում է, որ ժամը 14։00-ի սահմաններում ՀՀ ՆԳՆ ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Մարտունի քաղաքի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում պայթյուն է տեղի ունեցել, կա տուժած։
Դեպքի վայր մեկնած փրկարարները պարզել են, որ պայթյունը տեղի է ունեցել եկեղեցուն կից հովվատանը, վնասվել են հովվատան մուտքի դուռը, պատուհանի ապակին։
Պայթյունի հետևանքով վնասվածքներ է ստացել եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Գևորգ քահանա Բարսեղյանը և տեղափոխվել է «Մարտունի» բժշկական կենտրոն։
Դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։