ԵՐԵՎԱՆ, 13 փետրվարի – Sputnik. ԱԱԾ գեներալ Տիգրան Բարսեղյանի դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերել։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը։Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին (սպանություն) մասի հատկանիշներով։Հիշեցնենք` Տիգրան Բարսեղյանի մարմինը գտել են տանը մահվանից երեք օր անց։Բարսեղյանը նախկինում զբաղեցրել է ՀՀ ԱԱԾ սահմանադրության, հասարակական կարգի պահպանության, ահաբեկչության դեմ ուղղված պայքարի գլխավոր վարչության պետի պաշտոնը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e4/08/0c/24086974_296:0:1256:720_1920x0_80_0_0_ee825274c9cf4b43c61bd7d791cda6d8.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, գեներալ, քննչական կոմիտե, քրեական գործ, դիակ
17:25 13.02.2025 (Թարմացված է: 17:28 13.02.2025) Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել, կատարվում է նախաքննություն։
ԵՐԵՎԱՆ, 13 փետրվարի – Sputnik. ԱԱԾ գեներալ Տիգրան Բարսեղյանի դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերել։ Տեղեկությունը
Sputnik Արմենիային հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը։
«Դիակի արտաքին զննությամբ չկան բռնության հետքեր: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Կատարվում է նախաքննություն»,- ասաց նա
Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին (սպանություն) մասի հատկանիշներով։
Բարսեղյանը նախկինում զբաղեցրել է ՀՀ ԱԱԾ սահմանադրության, հասարակական կարգի պահպանության, ահաբեկչության դեմ ուղղված պայքարի գլխավոր վարչության պետի պաշտոնը։