ԵՐԵՎԱՆ, 6 փետրվարի – Sputnik. Երևանի քաղաքապետարանի 2 պաշտոնյաներ կալանավորվել են։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։Քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը երեկ տեղեկացրել էր, որ Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցներ են ձերբակալվել, սակայն չէր նշել, թե քանի հոգի և ինչ մեղադրանքով։ Ավելի ուշ ԶԼՄ–ները գրեցին, որ 7 անձ է ձերբակալվել, սակայն Օհանջանյանը հայտնեց, որ 8 ձերբակալված կա։Նա հավելեց` կալանավորված 4 անձից 2-ը քաղաքապետարանի պաշտոնյաներ են:Հիշեցնենք` ըստ ԶԼՄ–ների` ձերբակալվածներից թվում են Երևանի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության նախկին պետ Ռոբերտ Դարբինյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության տարածքային 2-րդ բաժնի պետ Միքայել Ղիմոյանը, նույն վարչության պետի տեղակալ Արամ Այվազյանը և Հասարակական կարգի պահպանության ծառայության պետ Արամ Գյուլզադյանը։Sputnik Արմենիայի տեղեկություններով՝ քրեական գործը կապված է կաշառք ստանալու և կաշառք ստանալուն օժանդակելու հետ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/07/17/45674280_166:0:1590:1068_1920x0_80_0_0_2539a1a94a30dbb78ee22da2fe167063.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, երևանի քաղաքապետարան, կալանք
11:40 06.02.2025 (Թարմացված է: 11:52 06.02.2025) Դատարանը բավարարել է միջնորդությունները։
ԵՐԵՎԱՆ, 6 փետրվարի – Sputnik. Երևանի քաղաքապետարանի 2 պաշտոնյաներ կալանավորվել են։ Տեղեկությունը
Sputnik Արմենիային հայտնեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
Քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը երեկ տեղեկացրել էր, որ
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցներ են ձերբակալվել, սակայն չէր նշել, թե քանի հոգի և ինչ մեղադրանքով։ Ավելի ուշ ԶԼՄ–ները գրեցին, որ 7 անձ է ձերբակալվել, սակայն Օհանջանյանը հայտնեց, որ 8 ձերբակալված կա։
«Երեկ ձերբակալված 8 անձանցից չորսի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու միջնորդություններ են ներկայացվել դատարան, որոնք բոլորն են բավարարվել են»,– նշեց Օհանջանյանը:
Նա հավելեց` կալանավորված 4 անձից 2-ը քաղաքապետարանի պաշտոնյաներ են:
Հիշեցնենք` ըստ ԶԼՄ–ների`
ձերբակալվածներից թվում են Երևանի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության նախկին պետ Ռոբերտ Դարբինյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության տարածքային 2-րդ բաժնի պետ Միքայել Ղիմոյանը, նույն վարչության պետի տեղակալ Արամ Այվազյանը և Հասարակական կարգի պահպանության ծառայության պետ Արամ Գյուլզադյանը։
Sputnik Արմենիայի տեղեկություններով՝ քրեական գործը կապված է կաշառք ստանալու և կաշառք ստանալուն օժանդակելու հետ։