ԵՐԵՎԱՆ, 30 սեպտեմբերի – Sputnik. Ռուսաստանի կառավարության ղեկավար Միխայիլ միշուստինը կժամանի Երևան, որտեղ հոկտեմբերի 1 – ին կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին և Եվրասիական տնտեսական համաժողովի լիագումար նստաշրջանին՝ «Թվայնացումը ժամանակակից իրողություններում՝ հրամայական չորս ազատությունների ապահովման համար» թեմայով: Այս մասին հայտնում է ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը։Կառավարությունների ղեկավարները կքննարկեն նաև մինչև 2030 թվականը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում արդյունաբերական համագործակցության հիմնական ուղղությունները:ՀՀ–ն ուզում է ԵԱՏՄ–ի հետ գործակցել` լուծելու լոգիստիկ խնդիրները. էկոնոմիկայի փոխնախարարԵվրասիական տնտեսական միությունը միջազգային ինտեգրացիոն տնտեսական միավորում է, որը գործում է 2015 թվականի հունվարի 1-ից: Միության անդամներն են Ռուսաստանը, Հայաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը և Ղրղզստանը:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/08/18/64820549_0:0:1421:1065_1920x0_80_0_0_6a36bcd8501bdfc13c0718db2cdad138.jpg.webpSputnik Արմենիա
միխայիլ միշուստին, հայաստան, ռուսաստան, վարչապետ, երևան
08:34 30.09.2024 (Թարմացված է: 11:24 30.09.2024) Միջկառավարական խորհրդի նիստում կքննարկվեն ԵԱՏՄ երկրների արդյունաբերական համագործակցության հիմնական ուղղությունները։
ԵՐԵՎԱՆ, 30 սեպտեմբերի – Sputnik. Ռուսաստանի կառավարության ղեկավար Միխայիլ միշուստինը կժամանի Երևան, որտեղ հոկտեմբերի 1 – ին կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին և Եվրասիական տնտեսական համաժողովի լիագումար նստաշրջանին՝ «Թվայնացումը ժամանակակից իրողություններում՝ հրամայական չորս ազատությունների ապահովման համար» թեմայով: Այս մասին հայտնում է ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու ներքին շուկայի գործունեության հարցերին, արդյունաբերական, տրանսպորտային, մաքսասակագնային, գյուղատնտեսության և էներգետիկայի ոլորտներում փոխգործակցության զարգացմանը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Կառավարությունների ղեկավարները կքննարկեն նաև մինչև 2030 թվականը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում արդյունաբերական համագործակցության հիմնական ուղղությունները: