միավորված ազգերի կազմակերպություն (մակ)
ԵՐԵՎԱՆ, 12 հուլիսի – Sputnik. Հայաստանը, Ադրբեջանը և ԱՊՀ մի շարք այլ երկրներ ձեռնպահ են մնացել ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայում հակառուսական բանաձևի քվեարկության ժամանակ: Բանաձևը կոչ է անում դուրս բերել ռուսական զորքերը Զապորոժիեի ԱԷԿ-ի տարածքից։Բանաձևն ընդունվել է ձայների մեծամասնությամբ: Կողմ է քվեարկել 90 երկիր, դեմ՝ 9, 60 երկիր չի մասնակցել քվեարկությանը։Ձեռնպահ մնացածների կամ չքվեարկածների թվում են նաև Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Տաջիկստանը, Թուրքմենստանը և Ուզբեկստանը: Ձեռնպահ են մնացել նաև ԲՐԻԿՍ-ի բոլոր երկրները, Սաուդյան Արաբիան, Եգիպտոսը, Իրանը, Իրաքը և մի քանի այլ պետություններ: Բանաձևին դեմ են քվեարկել Ռուսաստանն ու Բելառուսը։ Հետխորհրդային երկրներից փաստաթղթին աջակցել են մերձբալթյան երկրները, Մոլդովան, Ուկրաինան և Վրաստանը:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1630/62/16306238_5:0:1428:1067_1920x0_80_0_0_5ab004423924519be02b3fccd20d7ea0.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, ռուսաստան, միավորված ազգերի կազմակերպություն (մակ), բանաձև, ուկրաինա
11:52 12.07.2024 (Թարմացված է: 11:54 12.07.2024) Բանաձևի հեղինակները պնդում են, որ ռուսական զորքերը դուրս բերվեն Զապորոժիեի ԱԷԿ-ի տարածքից։
ԵՐԵՎԱՆ, 12 հուլիսի – Sputnik. Հայաստանը, Ադրբեջանը և ԱՊՀ մի շարք այլ երկրներ ձեռնպահ են մնացել ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայում հակառուսական բանաձևի քվեարկության ժամանակ: Բանաձևը կոչ է անում դուրս բերել ռուսական զորքերը Զապորոժիեի ԱԷԿ-ի տարածքից։
Բանաձևն ընդունվել է ձայների մեծամասնությամբ: Կողմ է քվեարկել 90 երկիր, դեմ՝ 9, 60 երկիր չի մասնակցել քվեարկությանը։
Ձեռնպահ մնացածների կամ չքվեարկածների թվում են նաև Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Տաջիկստանը, Թուրքմենստանը և Ուզբեկստանը: Ձեռնպահ են մնացել նաև
ԲՐԻԿՍ-ի բոլոր երկրները, Սաուդյան Արաբիան, Եգիպտոսը, Իրանը, Իրաքը և մի քանի այլ պետություններ: Բանաձևին դեմ են քվեարկել Ռուսաստանն ու Բելառուսը։ Հետխորհրդային երկրներից փաստաթղթին աջակցել են մերձբալթյան երկրները, Մոլդովան, Ուկրաինան և Վրաստանը: