18.06.2024, Sputnik Արմենիա
Ռուսաստանի քաղաքագետ Անդրեյ Արեշևը Երևան-Մոսկվա տեսակոնֆերանսի ժամանակ անդրադարձել է Հայաստան-ՀԱՊԿ հարաբերություններին։ Նա անհնար է համարել ՀԱՊԿ-ին Հայաստանի մասնակցությունը ԵԱՏՄ-ին անդամակցությունից տարանջատելը, քանի որ տնտեսական ինտեգրման հարցերն ի վերջո կապված են անվտանգության հետ։
Փորձագետի համոզմամբ՝ Երևանի մերձեցումը Բրյուսելի հետ վաղ թե ուշ ազդելու է ԵԱՏՄ-ի հետ Հայաստանի հարաբերությունների վրա։
Ռուսաստանի քաղաքագետ Անդրեյ Արեշևը Երևան-Մոսկվա տեսակոնֆերանսի ժամանակ անդրադարձել է Հայաստան-ՀԱՊԿ հարաբերություններին։ Նա անհնար է համարել ՀԱՊԿ-ին Հայաստանի մասնակցությունը ԵԱՏՄ-ին անդամակցությունից տարանջատելը, քանի որ տնտեսական ինտեգրման հարցերն ի վերջո կապված են անվտանգության հետ։ Փորձագետի համոզմամբ՝ Երևանի մերձեցումը Բրյուսելի հետ վաղ թե ուշ ազդելու է ԵԱՏՄ-ի հետ Հայաստանի հարաբերությունների վրա։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/06/12/77305311_126:0:910:588_1920x0_80_0_0_860ca5652576f18f2bf3278a4c78fc89.jpg.webpSputnik Արմենիա
18:07 18.06.2024 (Թարմացված է: 18:52 18.06.2024) Ռուսաստանի քաղաքագետ Անդրեյ Արեշևը Երևան-Մոսկվա տեսակոնֆերանսի ժամանակ անդրադարձել է Հայաստան-ՀԱՊԿ հարաբերություններին։ Նա անհնար է համարել ՀԱՊԿ-ին Հայաստանի մասնակցությունը ԵԱՏՄ-ին անդամակցությունից տարանջատելը, քանի որ տնտեսական ինտեգրման հարցերն ի վերջո կապված են անվտանգության հետ։