Դիվանագետների համահայկական խորհուրդը վերստին հաստատում է իր անվերապահ աջակցությունը «Տավուշը հանուն Հայրենիքի» նախաձեռնությանը։ 01.05.2024, Sputnik Արմենիա
Դիվանագետների համահայկական խորհուրդը վերստին հաստատում է իր անվերապահ աջակցությունը «Տավուշը հանուն Հայրենիքի» նախաձեռնությանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրը։ Փաշինյանի համոզմամբ` մարդու՝ աղքատության մեջ ապրելու առանցքային պատճառը ժամանակին նրա չստացած կրթությունն է։
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի համաձայնությունը՝ ղազախական կողմի առաջարկով երկու պետությունների արտգործնախարարների բանակցությունները Ալմաթիում անցկացնելու վերաբերյալ։
Դիվանագետների համահայկական խորհուրդը վերստին հաստատում է իր անվերապահ աջակցությունը «Տավուշը հանուն Հայրենիքի» նախաձեռնությանը։Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրը։ Փաշինյանի համոզմամբ` մարդու՝ աղքատության մեջ ապրելու առանցքային պատճառը ժամանակին նրա չստացած կրթությունն է։Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի համաձայնությունը՝ ղազախական կողմի առաջարկով երկու պետությունների արտգործնախարարների բանակցությունները Ալմաթիում անցկացնելու վերաբերյալ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/05/01/75184687_126:0:910:588_1920x0_80_0_0_25e9bce043523499ef11298f771b79a6.jpg.webpSputnik Արմենիա