ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ Սյունիքի մարզի Սիսիանի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղում։ Տեղեկությունը հայտնում է Ճանապարհային դեպարտամենտ հիմնադրամը։«Արարատի (տեսանելիությունը՝ 100-150մ), Կապանի (տեսանելիությունը՝ 50-60մ), Գորիսի (տեսանելիությունը՝ 50-100 մ), Մեղրիի (տեսանելիությունը՝ 80-150մ) տարածաշրջաններում և Դիլիջանի ոլորաններում (տեսանելիությունը՝ 40-50մ) մառախուղ է»,– ասված է հաղորդագրությունում։Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին իրականացնում են մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքներ:Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում թաց ձյուն կգա. եղանակի տեսություն
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/03/14/26873565_176:0:1600:1068_1920x0_80_0_0_057b7b2392c78034ed4c4d4ede13d7a9.jpg.webpSputnik Արմենիա
ճանապարհ, ձյուն, մառախուղ, հայաստան, սիսիան
Ճանապարհներին իրականացնում են մաքրման և աղ–ավազով մշակման աշխատանքներ։
ԵՐԵՎԱՆ, 17 փետրվարի – Sputnik. ՀՀ Սյունիքի մարզի Սիսիանի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղում։ Տեղեկությունը
հայտնում է Ճանապարհային դեպարտամենտ հիմնադրամը։
«Արարատի (տեսանելիությունը՝ 100-150մ), Կապանի (տեսանելիությունը՝ 50-60մ), Գորիսի (տեսանելիությունը՝ 50-100 մ), Մեղրիի (տեսանելիությունը՝ 80-150մ) տարածաշրջաններում և Դիլիջանի ոլորաններում (տեսանելիությունը՝ 40-50մ) մառախուղ է»,– ասված է հաղորդագրությունում։
Նշվում է, որ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: