ԵՐԵՎԱՆ, 11 հունվար – Sputnik. Երևանում մեկնարկել են Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները: Բացման արարողությունը և վիճակահանությունը տեղի է ունեցել այսօր: Տեղեկությունը հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան:Տղամարդկանց 84-րդ առաջնությանը կմասնակցեն 10 շախմատիստներ` Մանուէլ Պետրոսյանը, Էրիկ Չաքրյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը, Մամիկոն Ղարիբյանը, Արթուր Դավթյանը, Զավեն Անդրիասյանը, Դավիթ Տիրատուրյանը, Տիգրան Հարությունյանը, Ռոբերտ Փիլիպոսյանը և Ռոբերտ Հովհաննիսյանը։Կանանց 79-րդ առաջնությանը նույնպես 10 շախմատիստներ կմասնակցեն` Մարիա Գևորգյանը, Սուսաննա Գաբոյանը, Պոլինա Կոբակը, Մարիամ Ավետիսյանը, Արփինե Գրիգորյանը, Աննա Խաչատրյանը, Միլենա Գասպարյանը, Մարիամ Խաչատրյանը, Մելինե Հարությունյանը, Ալվարդ Ստեփանյանը:Առաջնության առաջին տուրը կկայանա հունվարի 12-ին։ Չեմպիոնների անունները հայտնի կդառնան հունվարի 20-ին:«Sharjah Masters»–ն ավարտվեց. ո՞ր տեղերը զբաղեցրին հայ շախմատիստները
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/07/14/63243988_89:0:1513:1068_1920x0_80_0_0_e281e7c9d267b6e8bafff7485973f182.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, շախմատ, շախմատիստ, կին, տղամարդ, սպորտ
20:14 11.01.2024 (Թարմացված է: 20:16 11.01.2024) Սա տղամարդկանց 84-րդ առաջնությունն է, կանանց՝ 79-րդ:
ԵՐԵՎԱՆ, 11 հունվար – Sputnik. Երևանում մեկնարկել են
Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները: Բացման արարողությունը և վիճակահանությունը տեղի է ունեցել այսօր: Տեղեկությունը հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան:
Տղամարդկանց 84-րդ առաջնությանը կմասնակցեն 10 շախմատիստներ` Մանուէլ Պետրոսյանը, Էրիկ Չաքրյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը, Մամիկոն Ղարիբյանը, Արթուր Դավթյանը, Զավեն Անդրիասյանը, Դավիթ Տիրատուրյանը, Տիգրան Հարությունյանը, Ռոբերտ Փիլիպոսյանը և Ռոբերտ Հովհաննիսյանը։
Կանանց 79-րդ առաջնությանը նույնպես 10 շախմատիստներ կմասնակցեն` Մարիա Գևորգյանը, Սուսաննա Գաբոյանը, Պոլինա Կոբակը, Մարիամ Ավետիսյանը, Արփինե Գրիգորյանը, Աննա Խաչատրյանը, Միլենա Գասպարյանը, Մարիամ Խաչատրյանը, Մելինե Հարությունյանը, Ալվարդ Ստեփանյանը:
Առաջնության առաջին տուրը կկայանա հունվարի 12-ին։ Չեմպիոնների անունները հայտնի կդառնան հունվարի 20-ին: