ԵՐԵՎԱՆ, 13 նոյեմբերի – Sputnik. Քիչ առաջ՝ ժամը 18.58-ին Թուրքիա-Իրան սահմանին գրանցվել է 4.3 մագնիտուդով երկրաշարժ։ Այս մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը։ Երկրաշարժը գրանցվել է Երևանից 82 կմ–ի, Արարատից` 44 կմ հեռավորության վրա։ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից էլ հայտնում են, որ էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5-6 բալ: Երկրաշարժը զգացվել է Արարատի և Վայոց Ձորի մարզերում՝ 3-4 բալ, ինչպես նաև Երևան քաղաքում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/05/0f/42065352_214:0:1067:640_1920x0_80_0_0_d6f25eb9b44859b7de7ebdfdd7d26518.jpg.webpSputnik Արմենիա
երկրաշարժ, հայաստան
19:12 13.11.2023 (Թարմացված է: 19:41 13.11.2023) Երկրաշարժը գրանցվել է Երևանից 82 կմ–ի, Արարատից` 44 կմ–ի վրա։
ԵՐԵՎԱՆ, 13 նոյեմբերի – Sputnik. Քիչ առաջ՝ ժամը 18.58-ին Թուրքիա-Իրան սահմանին գրանցվել է 4.3 մագնիտուդով երկրաշարժ։ Այս մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը։
Երկրաշարժը գրանցվել է Երևանից 82 կմ–ի, Արարատից` 44 կմ հեռավորության վրա։
Ցնցումները զգացվել են նաև Հայաստանում։ Նշվում է, որ երկրաշարժի օջախը գտնվել է 5 կմ խորության վրա:
ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից էլ հայտնում են, որ էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5-6 բալ: Երկրաշարժը զգացվել է Արարատի և Վայոց Ձորի մարզերում՝ 3-4 բալ, ինչպես նաև Երևան քաղաքում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ։