ԵՐԵՎԱՆ, 29 հուլիսի – Sputnik. Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը պաշտոնից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել։ Տեղեկությունը հայտնում է ԱԺ մամուլի ծառայությունը։Նշենք, որ նա պաշտոնից հրաժարվելու մտադրության մասին հայտարարել էր երեկ` հուլիսի 28-ին։Հիշեցնենք, որ Արթուր Թովմասյանը Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել 2020 թվականի մայիսի 21-ին՝ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի ժամանակ։ Ազգային ժողովի «Հայրենիք» խմբակցության անդամ է։Աշոտյանն Արցախի վերաբերյալ Փաշինյանի թեզերը մանր ժուլիկություն է անվանել«Ազատ Հայրենիք» կուսակցության հիմնադիր անդամ է, 2007-2009 թթ–ին եղել է կուսակցության նախագահը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/07/15/63276802_0:158:1600:1359_1920x0_80_0_0_020b96d6019a3f1c7658dc25c83b37bc.jpg.webpSputnik Արմենիա
արցախ, արթուր թովմասյան, հրաժարական, պաշտոն
10:26 29.07.2023 (Թարմացված է: 10:30 29.07.2023) Արթուր Թովմասյանը «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության հիմնադիր անդամ է։
ԵՐԵՎԱՆ, 29 հուլիսի – Sputnik. Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը պաշտոնից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել։ Տեղեկությունը հայտնում է
ԱԺ մամուլի ծառայությունը։
«Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 130-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով՝ տալիս եմ հրաժարական Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնից»,– ասված է դիմումում։
Նշենք, որ նա պաշտոնից հրաժարվելու մտադրության մասին
հայտարարել էր երեկ` հուլիսի 28-ին։
Հիշեցնենք, որ Արթուր Թովմասյանը Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել 2020 թվականի մայիսի 21-ին՝ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի ժամանակ։ Ազգային ժողովի «Հայրենիք» խմբակցության անդամ է։
«Ազատ Հայրենիք» կուսակցության հիմնադիր անդամ է, 2007-2009 թթ–ին եղել է կուսակցության նախագահը։