«ինտեր» ֆուտբոլային ակումբ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 հունիսի - Sputnik. Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան, Հայաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը գրավել է Սաուդյան Արաբիայի ակումբների ուշադրությունը։ Այս մասին գրում է իտալական Calciomercato կայքը։Կայքում ասվում է, որ այդ երկրի ակումբները մտադիր են հնարավորինս շատ փորձառու խաղացողներ հրավիրել իրենց առաջնություն։Թե կոնկրետ որ ակումբն է հետաքրքրված հայ ֆուտբոլիստի ծառայություններով, չի նշվում։Բացի Հենրիխ Մխիթարյանից, սաուդյան ակումբները հետաքրքրված են նաև «Ինտերի» ֆուտբոլիստ Մարսելո Բրոզովիչով։Հիշեցնենք՝ հայ ֆուտբոլիստն ազատ գործակալի կարգավիճակով «Ինտերին» է միացել 2022-ի ամռանը՝ մեկ տարով։Այս մրցաշրջանում նա ներազուրիների կազմում դուրս է եկել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ ու նվաճել է Իտալիայի Սուպերգավաթը։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/05/12/59809039_227:0:1427:900_1920x0_80_0_0_13285321e2339e724026e0e145cfe19f.jpg.webpSputnik Արմենիա
հենրիխ մխիթարյան, «ինտեր» ֆուտբոլային ակումբ
Թե կոնկրետ որ ակումբն է հետաքրքրված` հայտնի չէ։
ԵՐԵՎԱՆ, 22 հունիսի - Sputnik. Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան, Հայաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը գրավել է Սաուդյան Արաբիայի ակումբների ուշադրությունը։ Այս մասին գրում է իտալական
Calciomercato կայքը։
Կայքում ասվում է, որ այդ երկրի ակումբները մտադիր են հնարավորինս շատ փորձառու խաղացողներ հրավիրել իրենց առաջնություն։
Թե կոնկրետ որ ակումբն է հետաքրքրված հայ ֆուտբոլիստի ծառայություններով, չի նշվում։
Բացի Հենրիխ Մխիթարյանից, սաուդյան ակումբները հետաքրքրված են նաև «Ինտերի» ֆուտբոլիստ Մարսելո Բրոզովիչով։
Ի դեպ, Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերային արժեքը, ըստ Transfermarkt-ի, գնահատվում է 6 մլն եվրո։
Հիշեցնենք՝ հայ ֆուտբոլիստն ազատ գործակալի կարգավիճակով «Ինտերին» է միացել 2022-ի ամռանը՝ մեկ տարով։
Այս մրցաշրջանում նա ներազուրիների կազմում դուրս է եկել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ ու նվաճել է Իտալիայի Սուպերգավաթը։