00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Ուղիղ եթեր
09:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
09:34
26 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
10:08
37 ր
Ուղիղ եթեր
11:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
6 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
6 ր
5 րոպե Դուլյանի հետ
18:06
7 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
6 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
09:19
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
10:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Մամուլի տեսություն
10:46
17 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
11:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
13:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
14:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
17:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
18:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
19:00
46 ր
ԵրեկԱյսօր
Եթեր
ք. Երևան106.0
ք. Երևան106.0
ք. Գյումրի90.1

Եվրոպական խաղերին Հայաստանից 55 մարզիկ կմասնակցի

© Sputnik / Aram NersesyanЦеремония открытия молодежного Чемпионата Европы по боксу (25 апреля 2023). Еревaн
Церемония открытия молодежного Чемпионата Европы по боксу (25 апреля 2023). Еревaн - Sputnik Արմենիա, 1920, 14.06.2023
Բաժանորդագրվել
Ամենամեծ թվով մարզիկներ ունենալու ենք ատլետիկայի թիմային և անհատական պայքարում։
ԵՐԵՎԱՆ, 14 հունիսի – Sputnik. Հայաստանը 10 մարզաձևերում 55 պատվիրակ կունենա Լեհաստանի Կրակով քաղաքում հունիսի 21-ից հուլիսի 2-ն անցկացվող Եվրոպական երրորդ խաղերում։ Մասնավորապես, Հայաստանը մեկական մարզիկ կունենա ստենդային հրաձգություն (Երջանիկ Ավետիսյան), ատրճանակ (Բենիկ Խլղաթյան), հրաձգություն (Էլիմիրա Կարապետյան), թաեքվոնդո (Սարգիս Սարգսյան), կարատե (Անիտա Մակյան) սպորտաձևերում։
Քրիստինե Մանգասարյանը և Ռաֆայել Վարդանյան - Գոռ Սարգսյան զույգը ներկայացված կլինեն թեքբոլ սպորտաձևում: Ատլետիկայի թիմային և անհատական պայքարում Հայաստանը կունենա 20 մասնակից՝ 12 տղամարդ և 8 կին:
Սուսերամարտում հաղթանակի համար կպայքարեն Գրիգոր Պապոյանը, Բորիս Դադայանը, Ալիկ Նավասարդյանը, Գրիգոր Մնացականյանը և Էմմա Պողոսովան, իսկ ջրացատկում` Վլադիմիր Հարությունյանը, Արման Ենոքյանը, Մարատ Գրիգորյանը և Ալիսա Զաքարյանը։
Հայաստանը ներկայացված կլինի նաև մուայ թայ սպորտաձևում` Գոռ Սարգսյանը (67 կգ), Արմեն Գրիգորյանը (71 կգ) և Լուսի Տեր-Դավթյանը (63,5 կգ):
Շախմատի բլից մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնի Շանթ Սարգսյան-Էլինա Դանիելյան զույգը:
Հայաստանը ևս 7 մասնակից է ունենալու Եվրոպական երրորդ խաղերի բռնցքամարտի տղամարդկանց մրցումներում։ Լեհաստանում ռինգ են դուրս գալու Ռուդոլֆ Գարբոյանը (51 կգ), Արթուր Բազեյանը (57 կգ), Նարեկ Հովհաննիսյանը (63,5 կգ), Գուրգեն Մադոյանը (71 կգ), Համբարձում Հակոբյանը (80 կգ), Նարեկ Մանասյանը (92 կգ) և Դավիթ Չալոյանը (+92 կգ)։
Կին բռնցքամարտիկները ևս հետ չեմ մնում, չեմպիոնության համար պայքարելու են 6 մարզուհիներ` Անուշ Գրիգորյանը (50 կգ), Եկատերինա Սիչևան (54 կգ), Տաթևիկ Խաչատրյանը (57 կգ ), Էլիդա Քոչարյանը (60 կգ ), Սոնա Հարությունյանը (66կգ ) և Անի Հովսեփյանը(75 կգ ):
Լրահոս
0