© Sputnik / Andranik GhazaryanՊարեկային ծառայության մեքենա
Պարեկային ծառայության մեքենա - Sputnik Արմենիա, 1920, 08.06.2023
Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե:
ԵՐԵՎԱՆ, 8 հունիսի – Sputnik. Պարեկները Երևանում 45–ամյա վարորդի են ձերբակալել կաշառք առաջարկելու համար։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ ՆԳՆ ոստիկանության ՊԾ 1-ին գումարտակի 1-ին վաշտի ծառայողները հունիսի 7-ին, ժամը 23.15-ին, Թամանցիների փողոցում ծառայության ժամանակ ծխախոտային արտադրատեսակից օգտվելու համար կանգնեցրել են «Օպել» մակնիշի մի մեքենա:
Վարչական արձանագրություն կազմելու ընթացքում պարզվել է, որ Արմավիրի մարզի Հայկաշեն գյուղի բնակիչ վարորդը մեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում:
«Արձանագրություն կազմելու ընթացքում 45-ամյա վարորդը, բացելով պարեկային ավտոմեքենայի դուռը, նստելատեղին է դրել 20 000 դրամ արժողությամբ թղթադրամ, ինչից հետո պարեկները կաշառք տալու հիմքով նրան ձերբակալել և տեղափոխել են ոստիկանության Շենգավիթի բաժին»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: