ԵՐԵՎԱՆ, 12 մայիսի – Sputnik. ԼՂ Ասկերանի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում, հայտնում է ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։Տեղեկացվում է նաև, որ ՌԴ խաղաղապահները Ստեփանակերտ են հասցրել 297 տոննա մարդասիրական բեռ։ՌԴ խաղաղապահներն անվտանգությունն ապահովելու և հնարավոր միջադեպերը կանխելու համար շարունակում են փոխգործակցությունը Ադրբեջանի և Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբների հետ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/0b/17/51655153_0:0:1137:853_1920x0_80_0_0_d3cb148b8806bec569de929f06bbb574.jpg.webpSputnik Արմենիա
ասկերան, խաղաղապահներն արցախում, խաղաղապահ
20:46 12.05.2023 (Թարմացված է: 20:48 12.05.2023) ՌԴ խաղաղապահները Ստեփանակերտ են տարել 297 տոննա մարդասիրական բեռ։
ԵՐԵՎԱՆ, 12 մայիսի – Sputnik. ԼՂ Ասկերանի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում, հայտնում է ՌԴ ՊՆ
Զոհեր և վիրավորներ չկան։ Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ հետաքննություն է անցկացնում այս փաստի առնչությամբ։
Տեղեկացվում է նաև, որ ՌԴ խաղաղապահները Ստեփանակերտ են հասցրել 297 տոննա մարդասիրական բեռ։
ՌԴ խաղաղապահներն անվտանգությունն ապահովելու և հնարավոր միջադեպերը կանխելու համար շարունակում են փոխգործակցությունը Ադրբեջանի և Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբների հետ։