հհ գլխավոր դատախազություն
ԵՐԵՎԱՆ, 3 մայիսի – Sputnik. Հայաստանում քրեական ենթամշակույթին առնչվող հանցագործությունների 25 դեպք է արձանագրվել և ներկա պահին քրեական հետապնդման է ենթարկվում 6 «օրենքով գող»։ Այս մասին ԱԺ–ում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը` ներկայացնելով 2022 թվականի իրենց գործունեության մասին հաղորդումը։Հայտնելով հանցավորության վիճակագրական տվյալները` նա ընդգծեց, որ նախորդ տարի այդ դեպքերը 14-ն են եղել։«Օրենքով գողի» ցուցումով ՀՀ–ի տարբեր ՔԿՀ–ներում որպես «գրեֆ» 1,5 մլն դրամ է հավաքվել«Նշված դեպքերը 11-ով կամ 78.6 տոկոսով աճել են։ Ներկայում դատարանում քննվող քրեական ենթամշակույթին առնչվող հոդվածներով քրեական հետապնդման է ենթարկվում 6 «օրենքով գող»։ Եվս 3-ի նկատմամբ քրեական հետապնդում է ներկայացվել նախաքննության փուլում գտնվող վարույթներով»,– նշեց Վարդապետյանը։Այս պահին նրանցից 3-ը գտնվում են կալանքի տակ։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/02/07/54967984_91:0:1514:1067_1920x0_80_0_0_5840f7a8160c21549ad03f2ba734eb9c.jpg.webpSputnik Արմենիա
օրենքով գող, հհ գլխավոր դատախազություն, աննա վարդապետյան
11:22 03.05.2023 (Թարմացված է: 11:25 03.05.2023) Եվս 3-ի նկատմամբ քրեական հետապնդում է ներկայացվել նախաքննության փուլում գտնվող վարույթներով։
ԵՐԵՎԱՆ, 3 մայիսի – Sputnik. Հայաստանում քրեական ենթամշակույթին առնչվող հանցագործությունների 25 դեպք է արձանագրվել և ներկա պահին քրեական հետապնդման է ենթարկվում 6 «օրենքով գող»։ Այս մասին ԱԺ–ում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը` ներկայացնելով 2022 թվականի իրենց գործունեության մասին հաղորդումը։
Հայտնելով հանցավորության վիճակագրական տվյալները` նա ընդգծեց, որ նախորդ տարի այդ դեպքերը 14-ն են եղել։
«Նշված դեպքերը 11-ով կամ 78.6 տոկոսով աճել են։ Ներկայում դատարանում քննվող քրեական ենթամշակույթին առնչվող հոդվածներով քրեական հետապնդման է ենթարկվում 6 «օրենքով գող»։ Եվս 3-ի նկատմամբ քրեական հետապնդում է ներկայացվել նախաքննության փուլում գտնվող վարույթներով»,– նշեց Վարդապետյանը։
Այս պահին նրանցից 3-ը գտնվում են կալանքի տակ։