ԵՐԵՎԱՆ, 1 մայիսի - Sputnik. Այսօր Արցախի՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Ջրականի տարածքում ադրբեջանցի է պայթել ականի վրա։ Այս մասին հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները հղում անելով Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությանը (ANAMA):Նշվում է, որ ականի վրա պայթածը եղել է հովիվ, որն անցել է Ջրականի հակատանկային ականներից չմաքրված տարածք։Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լեռնային Ղարաբաղի հյուսիսարևելյան շրջանում 3 ադրբեջանցի զինծառայողներ էին պայթել։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/01/1b/54462678_0:281:957:999_1920x0_80_0_0_d1dc053dd2f56e45b4a016b18dac968e.jpg.webpSputnik Արմենիա
պայթյուն, արցախ, ադրբեջանցի
19:26 01.05.2023 (Թարմացված է: 19:27 01.05.2023) Մի քանի օր առաջ էլ Լեռնային Ղարաբաղի հյուսիսարևելյան շրջանում էին 3 ադրբեջանցի զինծառայողներ պայթել։
ԵՐԵՎԱՆ, 1 մայիսի - Sputnik. Այսօր Արցախի՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Ջրականի տարածքում ադրբեջանցի է պայթել ականի վրա։ Այս մասին հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները հղում անելով Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությանը (ANAMA):
Նշվում է, որ ականի վրա պայթածը եղել է հովիվ, որն անցել է Ջրականի հակատանկային ականներից չմաքրված տարածք։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լեռնային Ղարաբաղի հյուսիսարևելյան շրջանում 3 ադրբեջանցի զինծառայողներ էին պայթել։