ԵՐԵՎԱՆ, 14 մարտի – Sputnik. ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Տիգրան Փարվանյանին ազատել է Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատարի պաշտոնից։ Հիշեցնենք` գեներալ–լեյտենանտ Փարվանյանը Հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի հրամանատար էր նշանակվել 2018 թվականի փետրվարի 16-ին։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e5/0a/17/34600616_176:0:1600:1068_1920x0_80_0_0_8db32f240400755d0df7960434225fae.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, տիգրան փարվանյան, պաշտոն
20:29 14.03.2023 (Թարմացված է: 20:41 14.03.2023) ՀՀ նախագահը որոշումը կայացնելիս հիմք է ընդունել Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությունը։
ԵՐԵՎԱՆ, 14 մարտի – Sputnik. ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Տիգրան Փարվանյանին ազատել է Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատարի պաշտոնից։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետի` Տիգրան Փարվանյանին ազատել Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատարի պաշտոնից»,– ասված է փաստաթղթում, որը հրապարակվել է
ՀՀ նախագահի կայքում:
Հիշեցնենք` գեներալ–լեյտենանտ Փարվանյանը
Հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի հրամանատար էր նշանակվել 2018 թվականի փետրվարի 16-ին։