ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Գյումրեցի վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը Հայաստանի նոր ռեկորդ է սահմանել։ Տեղեկությունը հայտնում է Հայաստանի օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը։Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում աթլետիկայի միջազգային մրցաշարի ժամանակ նա 1500 մետրն անցել է 3.40,89 վայրկյանում:Բելգրադում հայ մարզիկը գրավել է երկրորդ հորիզոնականը, նրանից առաջ է անցել միայն սերբ Էլզան Բիբիչը` գրանցելով 3. 39, 16 վայրկյան արդյունք։Աղջիկներից մրցապայքարի է դուրս եկել երևանցի Գայանե Չիլոյանը: 7,68 վայրկյան արդյունքով նա գրավել է 15 –րդ տեղը, իսկ հաղթող է ճանաչվել բրիտանացի Դինա Աշերսմիդտը` 7, 13 վայրկյան արդյունքով:Արսեն Զախարյանը հրաժարվել է տեղափոխվել թուրքական թիմ
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e7/02/10/55464161_92:0:688:447_1920x0_80_0_0_b696bb8c0cdbfdda077aa44f214c7f6a.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, մրցաշար, երվանդ մկրտչյան, սպորտ
21:34 16.02.2023 (Թարմացված է: 21:35 16.02.2023) Հայ վազորդները մասնակցել են աթլետիկայի միջազգային մրցաշարի։
ԵՐԵՎԱՆ, 16 փետրվարի – Sputnik. Գյումրեցի վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը Հայաստանի նոր ռեկորդ է սահմանել։ Տեղեկությունը հայտնում է
Հայաստանի օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը։
Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում աթլետիկայի միջազգային մրցաշարի ժամանակ նա 1500 մետրն անցել է 3.40,89 վայրկյանում:
Բելգրադում հայ մարզիկը գրավել է երկրորդ հորիզոնականը, նրանից առաջ է անցել միայն սերբ Էլզան Բիբիչը` գրանցելով 3. 39, 16 վայրկյան արդյունք։
Աղջիկներից մրցապայքարի է դուրս եկել երևանցի Գայանե Չիլոյանը: 7,68 վայրկյան արդյունքով նա գրավել է 15 –րդ տեղը, իսկ հաղթող է ճանաչվել բրիտանացի Դինա Աշերսմիդտը` 7, 13 վայրկյան արդյունքով: