00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Ուղիղ եթեր
09:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:25
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:30
31 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
10:05
36 ր
Ուղիղ եթեր
11:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
6 ր
Տեր Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյան
13:07
0 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
8 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
7 ր
Տեր Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյան
17:08
0 ր
Տեր Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյան
17:12
2 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
6 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
09:25
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
10:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Ուրիշ նորություններ
10:47
5 ր
Ուղիղ եթեր
Մամուլի տեսություն
10:52
17 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
11:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
13:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
14:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
17:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
18:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
19:00
46 ր
ԵրեկԱյսօր
Եթեր
ք. Երևան106.0
ք. Երևան106.0
ք. Գյումրի90.1

Հայաստանի լրագրողների հավաքականը երրորդ տեղը կիսեց թիմային շախմատի գրան պրիում

© Sputnik / Andranik GhazaryanSputnik Արմենիայի աշխատակիցները շախմատային մրցաշարի են մասնակցում
Sputnik Արմենիայի աշխատակիցները շախմատային մրցաշարի են մասնակցում - Sputnik Արմենիա, 1920, 29.10.2022
Sputnik Արմենիայի աշխատակիցները շախմատային մրցաշարի են մասնակցում. Արխիվային լուսանկար
Բաժանորդագրվել
Լրագրողների շախմատային հավաքականը 6-րդ տեղը զբաղեցրեց միայն լրացուցիչ ցուցանիշներով։
ԵՐԵՎԱՆ, 29 հոկտեմբերի – Sputnik. Ընկերությունների միջև շախմատի գրան պրիի երրորդ փուլը կայացավ հոկտեմբերի 29-ին Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում։
Խաղին մեկնարկին մասնակցեց տարբեր ընկերություններ և կազմակերպություններ ներկայացնող 17 թիմ (4 հիմնական խաղացող և 1 պահուստային), այդ թվում` Հայաստանի ժուռնալիստների միության շախմատային թիմը։ Շախմատի տախտակի մոտ էին Վադիմ Մկրտչյանն ու Ռուբեն Մարգարյանը («Գոլոս Արմենիի»), Արարատ Պետրոսյանը («Հայաստանի Հանրապետություն»), Նորայր Շողիկյանը (Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն) և Արա Նալբանդյանը (Sputnik Արմենիա
Մասնակիցները խաղացին 6 տուր` յուրաքանչյուր պարտիան 10 րոպե տևողությամբ (յուրաքանչյուր քայլի համար 2 վայրկյան հավելումով)։
Առաջին տեղը գրավեց Պոլիտեխնիկական համալսարանի թիմը` հավաքելով 10 թիմային միավոր (16,5 – անհատական), երկրորդը` «Սոֆթ Քոնսթրաքթ-1» թիմը` 9 միավորով (16,5)։
3-6–րդ տեղերը միմյանց հետ կիսեցին մի քանի թիմեր, այդ թվում նաև լրագրողների հավաքականը` 8 թիմային միավոր հավաքելով։ Լրացուցիչ ցուցանիշներով բրոնզե մեդալը նվաճեց Հայաստանի փաստաբանների պալատի թիմը։ Լրագրողները 6-րդն էին։
Լրագրողների հավաքականին միավորներ բերեցին Վադիմ Մկրտչյանը (6-ից` 4 միավոր), Արարատ Պետրոսյանը (6-ից` 3,5), Ռուբեն Մարգարյանը (5-ից` 4), Նորայր Շողիկյանը (5-ից` 1,5) և Արա Նալբանդյանը (2-ից` 1)։
Մրցաշարը բաղկացած է հինգ փուլերից, որոնցից վերջինը կկայանա դեկտեմբերին: Միջոցառման կազմակերպիչն է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան՝ ArLeAM ընկերության «Door» ապրանքանիշի հովանավորությամբ:
Լրահոս
0