ԵՐԵՎԱՆ, 12 սեպտեմբերի – Sputnik. Ռումինիայում անցկացվող շախմատի աղջիկների մինչև 18 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի չեմպիոն, ազգային հավաքականի շախմատիստուհի Մարիամ Մկրտչյանը 7-րդ անընդմեջ հաղթանակը տարավ և 7 միավորով միանձնյա առաջատարն է։7-րդ տուրում Մարիամ Մկրտչյանը սև ֆիգուրներով պարտության մատնեց իսպանացի Մարիա Էյսագուերիին։Մարիամ Մկրտչյանը միանձնյա առաջատար է շախմատի պատանեկան ԱԱ-ումՄինչև 14, 16 և 18 տարեկանների շախմատի աշխարհի առաջնությունն անցկացվում է Ռումինիայի Մամայա քաղաքում:Մրցումներն անցկացվում են շվեյցարական համակարգով՝ 11 տուրով:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/09/0a/48034180_0:176:700:701_1920x0_80_0_0_8098fde8ba036a8ad05d32be9eeffa88.jpg.webpSputnik Արմենիա
մարիամ մկրտչյան, շախմատ, շախմատիստ, հաղթանակ, հայաստան
Առաջնության ավարտին մնացել է 4 տուր։ 7 տուրից հետո Մարիամ Մկրտչյանը 100–տոկոսանոց արդյունքով առաջին տեղում է։
ԵՐԵՎԱՆ, 12 սեպտեմբերի – Sputnik. Ռումինիայում անցկացվող շախմատի աղջիկների մինչև 18 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի չեմպիոն, ազգային հավաքականի շախմատիստուհի Մարիամ Մկրտչյանը 7-րդ անընդմեջ հաղթանակը տարավ և 7 միավորով միանձնյա առաջատարն է։
7-րդ տուրում Մարիամ Մկրտչյանը սև ֆիգուրներով պարտության մատնեց իսպանացի Մարիա Էյսագուերիին։
Մինչև 14, 16 և 18 տարեկանների շախմատի աշխարհի առաջնությունն անցկացվում է Ռումինիայի Մամայա քաղաքում:
Մրցումներն անցկացվում են շվեյցարական համակարգով՝ 11 տուրով: