ԵՐԵՎԱՆ, 13 մայիսի – Sputnik. Ղազախստանում կորոնավիրուսի «ստելս-օմիկրոն» շտամ է հայտնաբերվել։ Տեղեկությունը հայտնում է Ղազախստանի առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունը։Ղազախստանի առողջապահության նախարարությունը նաև նշում է, որ ՊՇՌ սքրինինգի արդյունքների հաստատումը կավարտվի մայիսի վերջին։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/2360/14/23601444_181:0:2912:2048_1920x0_80_0_0_76fad375a2e3d765ff336f68e0df6a9c.jpg.webpSputnik Արմենիա
ղազախստան, կորոնավիրուսը աշխարհում, կորոնավիրուս, «օմիկրոն» շտամ
«Ստելս-օմիկրոն» շտամը հայտնաբերվել է Ղազախստանի 12 շրջաններում։
ԵՐԵՎԱՆ, 13 մայիսի – Sputnik. Ղազախստանում կորոնավիրուսի «ստելս-օմիկրոն» շտամ է հայտնաբերվել։ Տեղեկությունը հայտնում է Ղազախստանի առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունը։
«Ըստ այս տարվա ապրիլ-մայիսի ՊՇՌ սկրինինգի արդյունքների՝ երկրում հաստատվել է կորոնավիրուսի տարբեր շտամների շրջանառություն, բոլոր մարզերում հայտնաբերվել է BA.1` «օմիկրոն» շտամ (98.6%), այդ թվում BA.2` «ստելս-օմիկրոն» (36,7%)»,- հայտնումէ գործակալությունը։
Ղազախստանի առողջապահության նախարարությունը նաև նշում է, որ ՊՇՌ սքրինինգի արդյունքների հաստատումը կավարտվի մայիսի վերջին։