00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Ուղիղ եթեր
09:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
09:28
2 ր
Ուղիղ եթեր
09:30
30 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
3 ր
Ուղիղ եթեր
10:07
53 ր
Ուղիղ եթեր
11:00
3 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
4 ր
5 րոպե Դուլյանի հետ
18:04
8 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:26
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:34
26 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
10:05
26 ր
Ուղիղ եթեր
11:01
4 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
5 ր
5 րոպե Դուլյանի հետ
18:05
7 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
5 ր
ԵրեկԱյսօր
Եթեր
ք. Երևան106.0
ք. Երևան106.0
ք. Գյումրի90.1

Անաստասիա Բաղիյանը պարալիմպիկ խաղերում հաղթել է բիաթլոնային սպրինտի մրցավազքում

© Sputnik / Григорий Сысоев / Անցնել մեդիապահոցՊարալիմպիկ խաղեր
Պարալիմպիկ խաղեր - Sputnik Արմենիա, 1920, 18.03.2022
Պարալիմպիկ խաղեր
Բաժանորդագրվել
Խաղերին մասնակցում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Տաջիկստանի և Ղազախստանի պարալիմպիկ հավաքականները:
ԵՐԵՎԱՆ, 18 մարտի – Sputnik. Ռուսաստանը ներկայացնող Անաստասիա Բաղիյանը Խանտի Մանսիյսկում ընթացող «Մենք միասին ենք. սպորտ» պարալիմպիկ խաղերում բիաթլոնային սպրինտի հաղթող է դարձել։ Տեղեկությունը հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։ Անաստասիան հաղթել է B1-B3 (տեսողության խանգարումներ) կարգում։
Բաղիյանը 6 կմ տարածությունում ցույց է տվել 18 րոպե 2,35 վայրկյան արդյունք՝ թույլ տալով մեկ վրիպում: Երկրորդ տեղում է Վերա Խլիզովան (18.48, 97, մեկ վրիպում), երրորդը Եկատերինա Ռազումնայան է (19.00, 40, ոչ մի վրիպում): Բոլորը ներկայացնում են Ռուսաստանը։
6 կմ սպրինտ տարածությունում տղամարդկանց շարքում հաղթել է Ստանիսլավ Չոխլաևը (15.48, 89, ոչ մի վրիպում), երկրորդ տեղում է Ալեքսանդր Արտեմովը (16.57,94, մեկ վրիպում), երրորդում՝ Օլեգ Պոնոմարյովը (17.19, 13, մեկ վրիպում): Բոլոր մարզիկները ներկայացնում են Ռուսաստանը։
«Մենք միասին ենք. սպորտ» խաղերում ներառված է 6 մարզաձև՝ դահուկավազք, բիաթլոն, քյորլինգ, սնոուբորդ, լեռնային դահուկավազք, սլեջ-հոկեյ: Բացի ռուս մարզիկներից, խաղերին մասնակցում են նաև Հայաստանի, Բելառուսի, Տաջիկստանի և Ղազախստանի պարալիմպիկ հավաքականները:
Լրահոս
0