00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Ուղիղ եթեր
09:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
09:28
2 ր
Ուղիղ եթեր
09:30
30 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
3 ր
Ուղիղ եթեր
10:07
53 ր
Ուղիղ եթեր
11:00
3 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
4 ր
5 րոպե Դուլյանի հետ
18:04
8 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:26
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:34
26 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
10:05
26 ր
Ուղիղ եթեր
11:01
4 ր
Ուղիղ եթեր
13:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
14:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
4 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
5 ր
5 րոպե Դուլյանի հետ
18:05
7 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
5 ր
ԵրեկԱյսօր
Եթեր
ք. Երևան106.0
ք. Երևան106.0
ք. Գյումրի90.1

ԱԺ հանձնաժողովների նախագահներն ընտրվեցին ըստ նախնական պայմանավորվածության

© Sputnik / Asatur YesayantsДепутат от фракции "Мой Шаг" Мхитар Айрапетян во время первого заседания парламента Армении 7-го созыва (14 января 2019). Еревaн
Депутат от фракции Мой Шаг Мхитар Айрапетян во время первого заседания парламента Армении 7-го созыва (14 января 2019). Еревaн - Sputnik Արմենիա
Բաժանորդագրվել
Խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովների նախագահների պաշտոնները բաշխվեցին կոնսենսուսով` նախապես պայմանավորված սցենարով։

ԵՐԵՎԱՆ, 18 հունվարի — Sputnik. 4-օրյա քննարկումներից հետո ԱԺ-ն այսօր փակ գաղտնի քվեարկությամբ ընտրեց խորհրդարանական 11 մշտական հանձնաժողովների նախագահներին:

Депутат от фракции Процветающая Армения Арман Абовян во время первого заседания парламента Армении 7-го созыва (14 января 2019). Еревaн - Sputnik Արմենիա
Նոր խորհրդարանի առաջին կռիվը. պատգամավորները մտնում են հունի մեջ

Դրանցից 8-ը՝ «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացուցիչներն են։ Նրանք են` Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի հանձնաժողով՝ Նարեկ Զեյնալյան, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողով՝ Ռուբեն Ռուբինյան, գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի հանձնաժողով՝ Մխիթար Հայրապետյան, եվրոպական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողով՝ Արման Եղոյան, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողով՝ Անդրանիկ Քոչարյան, պետական-իրավական հարցերի հանձնաժողով՝ Վլադիմիր Վարդանյան, տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և բնապահպանության հարցերի հանձնաժողով՝ Վարազդատ Կարապետյան, տնտեսական հարցերի հանձնաժողով՝ Բաբկեն Թունյան:

Տարածաշրջանային և Եվրասիական ինտեգրման հարցերի ու մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախագահներ են ընտրվել ԲՀԿ թեկնածուները, համապատասխանաբար՝ Միքայել Մելքումյանն ու Նաիրա Զոհրաբյանը:

Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվել է«Լուսավոր Հայաստանի» անդամ Մանե Թանդիլյանը:

Հիշեցնենք` մինչ քվեարկության մեկնարկը ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարել էր, որ հանձնաժողովների նախագահների պաշտոնները բաշխվել են խորհրդարանական երեք ուժերի քննարկումների արդյունքում ձեռք բերված կոնսենսուսով: Այսպիսով ԱԺ մշտական հանձնաժողովներից 8-ը ղեկավարելու են «Իմ քայլը» խմբակցության, 2-ը՝ «Բարգավաճ Հայաստանի», 1-ը՝ «Լուսավոր Հայաստանի» ներկայացուցիչները:

Լրահոս
0