Петербургский международный экономический форум. День первый - Sputnik Արմենիա
Սարգսյան. «Հայ-ռուսական հարաբերություններում ես լարվածություն չեմ տեսնում և չեմ սպասում»
© Sputnik / Asatur YesayantsПрезидент Армении Армен Саркисян во время официального открытия памятника Араму Манукяну (17 июля 2018). Еревaн
Президент Армении Армен Саркисян во время официального открытия памятника Араму Манукяну (17 июля 2018). Еревaн - Sputnik Արմենիա
ՀՀ նախագահը վստահ է, որ Փաշինյան-Պուտին հանդիպումն անցնելու է շատ բարեկամական մթնոլորտում։
Արմեն Սարգսյան
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը լարվածություն չի տեսնում Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերություններում։ Այսօր այս մասին նա ասաց լրագրողներին՝ մեկնաբանելով հայ-ռուսական հարաբերություններում առկա լարվածության մասին լուրերը։
Ինչ վերաբերում է Փաշինյան-Պուտին հանդիպմանը, նախագահը վստահություն հայտնեց, որ այն անցնելու է շատ բարեկամական մթնոլորտում ու բարձր մակարդակով։
«Ցանկացած հանդիպում մեծ երկրի ղեկավարի հետ շատ կարևոր է Հայաստանի համար, մասնավորապես՝ ՌԴ նախագահի հետ»,- ասաց Արմեն Սարգսյանը` միաժամանակ հավելելով, որ մեկ-երկու հանդիպումներից մեծ ակնկալիքներ ունենալ պետք չէ։
«Վստահ եմ, որ դրանք շարունակվելու են, որովհետև հայ-ռուսական հարաբերությունները դարերի պատմություն ունեն։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 8-ին Մոսկվայում նախատեսված է Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը։