© Sputnik / Asatur YesayantsМигран Акопян
Мигран Акопян - Sputnik Արմենիա
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հստակ ազդակներ է հաղորդել հասարակությանն ու միջազգային հանրությանը, անպատասխան հարցեր չեն մնացել. վստահեցնում է ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միհրան Հակոբյանը՝ մեկնաբանելով Սերժ Սարգսյանի՝ «Ռ-Էվոլյուցիա» հաղորդաշարին տված հարցազրույցը:
Միհրան Հակոբյան
Միհրան Հակոբյանը համարում է, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը վերջին հարցազրույցում ոչ միայն հստակ, այլև կարևոր ազդակներ հնչեցրեց:
«Այդ ազդակներից ես կառանձնացնեի այն, որ Ադրբեջանը փաստացիորեն հրաժարվել է մադրիդյան սկզբունքներով բանակցություններից և իրավիճակը փակուղի է տանում: Այս պայմաններում հայկական կողմն ապավինում է Զինված ուժերին, որոնք համալրված են ժամանակակից սպառազինությամբ և կարող են կասեցնել Ադրբեջանի ցանկացած ագրեսիա»,- ասաց Հակոբյանը:
Նրա խոսքով՝ կարևոր էր, որ հանրապետության նախագահն այդ մասին ևս մեկ անգամ հնչեցներ: Ընդ որում՝ կարևոր էր և՛ մեր ժողովրդի, և՛ Ադրբեջանի համար: