Աթեշյանի հայաստանյան այցի մանրամասները
Հայաստանում գտնվող Կոնստանդնուպոլսի պատրիարքի փոխանորդ Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանը բնակվում է Էջմիածնում, Sputnik Արմենիա ռադիոկայանի եթերում ասաց Մայր Աթոռի... 15.11.2016, Sputnik Արմենիա
2016-11-15T20:46+0400
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/408/34/4083478_168:0:1591:1067_1920x0_80_0_0_74ac8ef7411301080bf65e98d221e719.jpg.webpSputnik Արմենիա
Հայաստանում գտնվող Կոնստանդնուպոլսի պատրիարքի փոխանորդ Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանը բնակվում է Էջմիածնում, Sputnik Արմենիա ռադիոկայանի եթերում ասաց Մայր Աթոռի մամլո ծառայության ղեկավար Վահրամ քահանա Մելիքյանը։
Մելիքյանի խոսքով` Աթեշյանի այցը աշխատանքային է, նա կհանդիպի նաև Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ կաթողիկոսի հետ։ Նա հորդորեց ավելի լայն մոտենալ Աթեշյանի նամակին` կապված Բունդեսթագի կողմից Հայոց ցեղասպանության բանաձևի ընդունման հետ։ Ըստ Մելիքյանի` հաճախ պոլսահայ հոգևորականները որևէ գործողություն անում են` ելնելով հայ համայնքի անվտանգությունից։