00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Ուղիղ եթեր
09:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
09:30
4 ր
Ուղիղ եթեր
09:35
24 ր
Ուղիղ եթեր
10:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
10:06
54 ր
Ուղիղ եթեր
11:00
5 ր
Ուղիղ եթեր
17:00
8 ր
Ուղիղ եթեր
18:00
6 ր
Ուղիղ եթեր
19:00
7 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
09:20
46 ր
Ուղիղ եթեր
Մամուլի տեսություն
10:37
17 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
12:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
13:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
14:00
46 ր
Исторический ликбез
Первая биография Ивана IV. Кто и для кого ее писал?
15:04
24 ր
Исторический ликбез
Тиран или помазанник божий? Кем был Иван Грозный?
15:33
24 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
17:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
18:00
46 ր
Ուղիղ եթեր
Լուրեր
19:00
46 ր
ԵրեկԱյսօր
Եթեր
ք. Երևան106.0
ք. Երևան106.0
ք. Գյումրի90.1

Խուբեսերյանը, Չիլոյանն ու Աղասյանը չհաղթահարեցին որակավորման փուլը

© Sputnik / Անցնել մեդիապահոցЛегкая атлетика
Легкая атлетика - Sputnik Արմենիա
Բաժանորդագրվել
Օլիմպիական խաղերի աթլետիկայի մրցումներին նախապես պետք է մասնակցեին Հայաստանի վեց աթլետներ: Տղամարդկանց հեռացատկի մրցումներին դուրս չեկավ Գոռ Ներկարարյանը:

ԵՐԵՎԱՆ, 15 օգոստոսի — Sputnik. Ռիո դե Ժանեյրոյում երկուշաբթի վազքուղի դուրս եկան Դիանա Խուբեսերյանն ու Գայանե Չիլոյանը:

Հայաստանի երկու վազորդուհիներն էլ հանդես եկան 200 մետր վազքատարածության որակավորման մրցումներում: Չորրորդ մրցահերթում Դիանա Խուբեսերյանը ութ վազորդուհիների մեջ 25.16 արդյունքով զբաղեցրեց յոթերորդ տեղը, իսկ Գայանե Չիլոյանը հինգերորդ մրցահերթում 25.03 արդյունքով ութերորդն էր: Որակավորում ստացան մրցահերթերում առաջին ու երկրորդ տեղ զբաղեցրած վազորդուհիները:

Եռացատկի մրցումներին էլ Հայաստանը ներկայացրեց Լևոն Աղասյանը, որի վերջնական արդյունքն է 15մ 54սմ: Այս արդյունքով Աղասյանը Ա խմբում զբաղեցրեց 18-րդ տեղը: Իսկ ընդհանուր ցուցակում հայ հեռացատկորդը 38-րդն էր: Որակավորման Ա խմբի մրցումներում 17մ 10սմ արդյունքով հաղթեց չինացի Դոնգ Բինը:

Լրահոս
0