ԵԱՏՄ-ն կանոնավոր հանդիպումներ կանցկացնի «հնգյակի» երկրների գործարարների հետ. ԵՏՀ նախարար
Հանդիպումները կանցկացվեն ոչ միայն ԵԱՏՄ անդամ երկրների մայրաքաղաքներում, այլև այլ բնակավայրերում: 27.02.2025, Sputnik Արմենիա
2025-02-27T17:10+0400
ԵՐԵՎԱՆ, 27 փետրվարի - Sputnik. Եվրասիական տնտեսական միությունում (ԵԱՏՄ) պլանավորում են պարբերաբար հանդիպումներ անցկացնել «հնգյակի» երկրների բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին Մինսկում բիզնես համայնքի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԵՏՀ տնտեսության և ֆինանսական քաղաքականության նախարար Բախիտ Սուլթանովը։Նրա խոսքով՝ նման հանդիպումներ անցկացվել են Ռուսաստանում, Հայաստանում և Ղազախստանում:Էկոնոմիկայի և ֆինանսական քաղաքականության հարցերով նախարարը նշել է նաև, որ հանդիպումները տեղի կունենան ոչ միայն ԵԱՏՄ երկրների մայրաքաղաքներում, այլև այլ բնակավայրերում:Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը (ԵՏՀ) Եվրասիական տնտեսական միության մշտապես գործող կարգավորող մարմին է: Հանձնաժողովի հիմնական նպատակը ԵԱՏՄ գործունեության և զարգացման պայմանների ապահովումն է, ինտեգրման հետագա զարգացման մասով առաջարկությունների մշակումը: ԵԱՏՄ-ին անդամակցում են Հայաստանը, Բելառուսը, Ռուսաստանը, Ղրղզստանը, Ղազախստանը:
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e8/09/1e/81251020_89:0:1512:1067_1920x0_80_0_0_2f030c121983e37cd63afa3757f983f5.jpg.webpSputnik Արմենիա
եվրասիական տնտեսական միություն (եատմ), հայաստան և եատմ
Հանդիպումները կանցկացվեն ոչ միայն ԵԱՏՄ անդամ երկրների մայրաքաղաքներում, այլև այլ բնակավայրերում:
ԵՐԵՎԱՆ, 27 փետրվարի - Sputnik. Եվրասիական տնտեսական միությունում (ԵԱՏՄ) պլանավորում են պարբերաբար հանդիպումներ անցկացնել «հնգյակի» երկրների բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին Մինսկում բիզնես համայնքի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԵՏՀ տնտեսության և ֆինանսական քաղաքականության նախարար Բախիտ Սուլթանովը։
Նրա խոսքով՝ նման հանդիպումներ անցկացվել են Ռուսաստանում, Հայաստանում և Ղազախստանում:
«Գործարարները պետք է հանդիսանան Եվրասիական տնտեսական ինտեգրման հիմնական շահառուները և ԵԱՏՄ իրավունքի պահանջարկն ապահովող ինտեգրացիոն գործընթացների շարժիչ ուժը», - հայտարարել է Սուլթանովը:
Էկոնոմիկայի և ֆինանսական քաղաքականության հարցերով նախարարը նշել է նաև, որ հանդիպումները տեղի կունենան ոչ միայն ԵԱՏՄ երկրների մայրաքաղաքներում, այլև այլ բնակավայրերում:
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը (ԵՏՀ) Եվրասիական տնտեսական միության մշտապես գործող կարգավորող մարմին է: Հանձնաժողովի հիմնական նպատակը ԵԱՏՄ գործունեության և զարգացման պայմանների ապահովումն է, ինտեգրման հետագա զարգացման մասով առաջարկությունների մշակումը: ԵԱՏՄ-ին անդամակցում են Հայաստանը, Բելառուսը, Ռուսաստանը, Ղրղզստանը, Ղազախստանը: