ՀՀ–ում կառուցապատողներին կարգելվի բնակարաններ վաճառել առանց ներքին նվազագույն հարդարման
Стройка комплекса Artlife Kempinski Residences Yerevan на улице Сараланджи в Ереване
Բնակելի շենքըը հնարավոր չի լինի շահագործման հանձնել, եթե բնակարանները դռներ և պատուհաններ, սվաղած պատեր, ցեմենտյա շաղախից հատակ, ջեռուցման մարտկոցներ չունենան։
ԵՐԵՎԱՆ, 20 մարտի – Sputnik. Հայաստանում կառուցապատողներին կարգելեն բնակարաններ վաճառել առանց ներքին նվազագույն հարդարման։ Որոշումն ընդունվեց ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում։
Հիմա, երբ նման պահանջ սահմանված չէ, բնակարան գնողն ինքն է նորոգման աշխատանքներ իրականացնում, ինչը որոշակի անհարմարություններ է ստեղծում մյուս բնակիչների համար:
Կառավարությունը քաղաքաշինության կոմիտեին հանձնարարեց հստակ ներկայացնել ներքին հարդարման նվազագույն չափանիշները` դռներ–պատուհաններ, սվաղած պատեր, ցեմենտյա շաղախից հատակ, ջեռուցման մարտկոցներ և այլն։
Այդ չափանիշները կընդունվեն ոչ հեռու ապագայում։ Կհստակեցվի նաև` այդ փոփոխությունները վերաբերում են արդեն կառուցվող, թե միայն նախագծվող շենքերին։