Հայաստանի հավաքականը նոր մարզիչ ունի՞, թե՞ ոչ. հուզող հարցի պատասխանները հակասական են
Тренировка сборной Армении по футболу перед матчем Лиги Наций УЕФА со сборной Лихтенштейна (5 сентября 2018). Еревaн
Sputnik Արմենիայի աղբյուրները հայտնում են, որ հավաքականի մարզչի հարցը դեռ վերջնականապես որոշված չէ։
ԵՐԵՎԱՆ, 26 սեպտեմբերի — Sputnik. Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականն առայժմ գլխավոր մարզիչ չունի։ Sputnik Արմենիայի աղբյուրները հայտնում են, որ բանակցություններ են ընթանում ոչ միայն Բիազիի, այլև երկու-երեք այլ թեկնածուների հետ։ Կոնկրետ ով կլինի` մարզիչը, պարզ կլինի շատ մոտ ժամանակում։
Ի՞նչ պատճառով հեռացավ Վարդան Մինասյանը, և ո՞վ կգլխավորի ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը
Հայտնի է, որ Բիազին այս պահին Հայաստանում է։
Մարզչի հարցը, կարելի է ասել, օրհասական է, որովհետև հոկտեմբերի 10-ին մեր հավաքականը Ազգերի լիգայի խաղերի շրջանակում հանդիպում պետք է անցկացնի Ջիբրալթարի, իսկ hոկտեմբերի 13-ին`Մակեդոնիայի թիմ հետ։
Հիշեցնենք` մամուլում այսօր տեղեկություն կար, որ ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականին կմարզի իտալացի մասնագետ Ջիանի դե Բիազին, որի հետ, ըստ նույն աղբյուրի, Ավանի ֆուտբոլի ակադեմիայում արդեն պայմանագիր է ստորագրվել։
Տեղեկություններ կային նաև, որ այդ պաշտոնի համար հայկական կողմն ակտիվ բանակցություններ էր վարում նաև Յուրի Ջորկաեֆի հետ, բայց նա համապատասխան մարզչական լիցենզիա չունի:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել սեպտեմբերի 21-ին։