ՀՀ–ի ու Նիդեռլանդների ԱԳՆ ներկայացուցիչները քաղաքական խորհրդակցություններ են անցկացրել
Քաղաքական խորհրդակցություններ ՀՀ ԱԳՆ–ում
Խորհրդակցությունները վարել են Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը և Նիդեռլանդների ԱԳ նախարարության քաղաքական տնօրենի տեղակալ Էրիկա Սխաուտենը։
ԵՐԵՎԱՆ, 3 հոկտեմբերի - Sputnik. ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը Նիդեռլանդների Թագավորության պատվիրակությանն է ներկայացրել Ադրբեջանի ագրեսիվ քաղաքականության և Լեռնային Ղարաբաղի էթնիկ զտման հետևանքով ստեղծված իրավիճակի մանրամասները, ինչպես նաև իրադրության միջազգային քաղաքական և հումանիտար բաղադրիչները, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Замминистра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян и заместитель политического директора МИД Нидерландов Эрика Схаутен во время политических консультаций между внешнеполитических ведомств двух стран (3 октября 2023). Еревaн
Այսօր Երևանում տեղի են ունեցել երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարությունների միջև հերթական քաղաքական խորհրդակցությունները։
Դրանք վարել են Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը և Նիդեռլանդների ԱԳ նախարարության քաղաքական տնօրենի տեղակալ Էրիկա Սխաուտենը։